Nowoczesny salon łączony z jadalnią

Styl nowoczesny, to obecnie jeden z najpopularniejszych sposobów aranżowania wnętrz. Trudno go jednoznacznie zdefiniować. Można jednak wyróżnić kilka cech, jakimi powinien się charakteryzować. To przede wszystkim funkcjonalność, minimalizm i przestronność. Zasady te są bardzo istotne przy kreowaniu wystroju, zwłaszcza że w mieszkaniach bardzo często spotyka się salony łączone z jadalnią lub kuchnią. Jak zatem wybierać do takiego pomieszczenia meble, aby można było w nim komfortowo funkcjonować?


Meble do nowoczesnego salonu z jadalnią

W przestrzeni salonowo-jadalnianej musi znaleźć się miejsce do tego, aby ustawić meble niezbędne zarówno do spożywania posiłków, jak i wypoczynku. Nie może zatem zabraknąć stołu, przy którym będą spotkać się domownicy. Oprócz tego należy zadbać o odpowiednią liczbę krzeseł. W nowoczesnych wnętrzach najlepiej sprawdzają się stylowe krzesła z wysokimi oparciami i miękką tapicerką . Przestrzeń jadalniana będzie prezentowała się świetnie nie tylko w ciągu dnia, ale również podczas wieczornej kolacji, jeśli zadbamy o odpowiednie oświetlenie. Doskonałym wyborem będą lampy punktowe, których światło kierowane na blat będzie wprowadzać wyjątkowy nastrój.

Jak oddzielić część salonową od jadalnianej?

Podział przestrzeni jest bardzo istotny, aby zachować w pomieszczeniu funkcjonalność. Tutaj można wykorzystać dużą sofę lub narożnik Madryt, którą zamiast pod ścianą, umieścimy pośrodku wnętrza. Przestrzeń możemy podzielić również regałem lub konsolą. Gdy już znajdziemy sposób na to, aby wydzielić strefę wypoczynkową, nie zapomnijmy umieścić w niej stolika kawowego, który przyda się, gdy będziemy wypoczywać na kanapie. W towarzystwie tym nie powinno zabraknąć również nowoczesnego fotela, najlepiej takiego o niestandardowym kształcie, który będzie modnym dodatkiem do całości wystroju. Nie zapomnijmy również, że w salonie powinna panować przytulna atmosfera, która sprzyja wypoczynkowi. Uzyskamy ją decydując się na dywan o ciekawym wzorze oraz miękkie poduchy do sofy.

źródło: CIB - Centrum Informacji Biznesowej

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka
(0)

Dodaj opinię

Ocena: