Nowoczesne wyposażenie kuchni — ociekarka do naczyń

Zakup ociekarki do naczyń wcale nie jest prostym zadaniem, tak jakby się to mogło na pierwszy rzut oka wydawać, ponieważ istnieje wielu czynników, na które warto zwrócić uwagę, podejmując decyzję o zakupie ociekarki. Z ociekarek korzystamy niezwykle często — nieraz kilka razy dziennie, dlatego wspomniany element wyposażenia powinien być trwały i stabilny. Ociekarka nie tylko powinna spełniać swoją podstawową funkcję, ale również pozytywnie wpływać na estetykę wnętrza i się w nim zgrabnie komponować. 


Większość ociekarek dostępnych na rynku wykonanych jest z tworzywa sztucznego lub metalu, dzięki czemu każdy ma możliwość wybrania preferowanego materiału. Kształt oraz wymiary ociekarki należy dobrać do rozmiaru szafki kuchennej, w której zamierzamy umieścić ociekarkę.
Ciekawym rozwiązaniem jest zainwestowanie w ociekarkę przeznaczoną do zabudowy, która będzie tworzyła z meblami zgraną całość https://akcesoria.meble.pl/akcesoria/ociekarki/

Inną opcją jest wybór ociekarki wolnostojącej, którą można umieścić tuż obok zlewu — w taki sposób będzie można łatwo odłożyć umyte naczynia do osuszenia.
Większość ociekarek wyposażonych jest w jedną lub dwie rynienki, a także są dostępne modele, w których w ogóle nie ma rynienek — istnieją również ociekarki jednopoziomowe lub dwupoziomowe. Warto zwrócić uwagę na kolor wybranej ociekarki — dekor biały, srebrny lub chromowany z połyskiem pozwoli na zachowanie we wnętrzu funkcjonalności, a jednocześnie podniesieniu estetyki wnętrza.

źródło: CIB - Centrum Informacji Biznesowej

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka
(0)

Dodaj opinię

Ocena: