Jak rozjaśnić salon ?

W twoim salonie jest ciemno ? Chcesz zrobić coś, żeby było tam jaśniej ? Powinieneś zacząć od ścian ! To dzięki białym ścianom salon stanie się jaśniejszy. Jeśli nie lubisz białych ścian, możesz zostawić je w kolorze, ale wtedy musisz pomyśleć o zmianie mebli.


Zwykle w takich sytuacjach, gdy ściany są ciemne, powinno się kupować jasne klasyczne meble do salonu. Obecnie bardzo modne jest połączenie salonu z jadalnią, gdzie przeważa kolor biały. Jednak nie każdemu podoba się taki kolor salonu, gdyż powoduje to wielkie podobieństwo do sali szpitalnej ! Dlatego warto do niego dołożyć mocne czerwone, granatowe bądź czarne akcenty, które będą świetnie pasować. Na przykład kupując białe klasyczne stoły do jadalni, możemy dokupić czerwone krzesła. Możemy też wykorzystać kolorowe dekoracje ścienne, takie jak czerwone ramki do zdjęć, czy do obrazów, albo po prostu kolorowe świeczki.

Warto też porozglądać się w sklepach meblowych i zobaczyć czy są już klasyczne meble do salonu, białe z kolorowymi ramami. W sklepach internetowych jest więcej takich ofert. Czasami salon mamy od ciemnej strony, czyli od tej, na którą nigdy nie pada słońce. Dlatego w tych wypadkach powinno się samemu rozjaśniać salon. Wystarczy trochę pogłówkować, sprawdzić oferty sklepów meblowych i zobaczyć co by pasowało do naszego salonu. Salon możemy też rozjaśnić sztucznym światłem. W sklepach meblowych dostaniemy mnóstwo pięknych lamp stojących i wiszących, które będą świetnie pasować do salonu.

źródło: CIB - Centrum Informacji Biznesowej

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka
(0)

Dodaj opinię

Ocena: