Ergonomia i wygoda w łazience

Wyposażenie łazienki powinno przede wszystkim ułatwiać nam wykonywanie codziennych czynności. Postawić należy na ergonomię, wygodę, funkcjonalność. Nie bez znaczenia jest też wygląd przestrzeni. Ale nie należy stawiać go na pierwszym miejscu. Nawet najpiękniejsze meble łazienkowe będą nas bowiem irytowały, jeśli będą źle rozmieszczone albo niepraktyczne. Pamiętajmy również, że łazienka to nie tylko estetyczne płytki i stylowa armatura – wanna, prysznic, toaleta czy umywalka. To także eleganckie meble. W szczególności zwrócić uwagę należy na szafki do tego pomieszczenia. Będziemy z nich bowiem na co dzień korzystać.


Kupując meble do łazienki możemy zdecydować się na opcję nabycia przedmiotów gotowych, lub też wykonania ich na indywidualne zamówienie. Która opcja będzie lepsza? Z której będziemy bardziej zadowoleni? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Prawdopodobnie szafki gotowe okażą się nieco tańsze. Z drugiej jednak strony meble na zamówienie można idealnie dopasować do wnętrza. Dla przykładu – w łazienkach małych sprawdzą się szafki do sufitu. Pozwalają oszczędzać przestrzeń, a przy tym są funkcjonalne i ładnie się prezentują.

Wśród gotowych mebli łazienkowych bardzo często spotykamy zestaw, w którym zawiera się umywalka z szafką:

  • sklep online Krofam 
  • sklep ItaliaStyle pod adresem http://www.italiastyle.pl/

Są to przedmioty połączone i rzeczywiście w niektórych przypadkach warto się nad takim rozwiązaniem zastanowić. Dobrze będzie to wyglądało w niewielkim pomieszczeniu, gdzie zależy nam na oszczędności przestrzeni. Tutaj stosuje się minimalizm, aby nasza łazienka nie sprawiała wrażenia ociężałej i przesadnie zabudowanej.

Unikajmy jednak zdecydowanie masywnych mebli. Lepiej sprawdzą się lekkie i niewielkie przedmioty. Warto też zainwestować w lustra. Powiększają optycznie pomieszczenie i dodają mu blasku. Są przy tym bardzo przydatne. Rzadko spotkać można stylową łazienkę, w której brakuje tak podstawowego elementu, jakim jest eleganckie, ciekawe wizualnie lustro.

źródło: CIB - Centrum Informacji Biznesowej

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka
(0)

Dodaj opinię

Ocena: