Toaletka czy konsola, co wybrać do sypialni?

Sypialnia to przestrzeń, która nie tylko powinna wyciszać i gwarantować odpowiednią dawkę relaksu, ale również oferować wygodny i bezpieczny sen, dzięki któremu będziemy wypoczęci i pełni energii w kolejnym dniu. Oczywiście głównym meblem w sypialni jest zazwyczaj ergonomiczne łóżko, które zajmuje dużo wolnej przestrzeni użytkowej, jednakże sypialnia nie składa się wyłącznie z tego jednego mebla. Coraz popularniejszym wyborem do przestrzeni wypoczynkowej sypialni jest toaletka, przy której można wykonywać poranną i wieczorną toaletę lub konsola, która jest nieco bardziej współczesną alternatywą dla toaletki. Który mebel lepiej sprawdzi się w przestrzeni nowocześnie aranżowanej sypialni?


Ergonomiczna konsola czy estetyczna toaletka?

Zarówno toaletka, jak i konsola wykończone w odpowiedniej stylistyce mogą służyć za mebel, przy którym będzie wykonywana poranna i wieczorna pielęgnacja w domowych warunkach. Zarówno konsole, jak i toaletki dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów, stylów, wzorów, jak również opcji kolorystycznych. Toaletki zdecydowanie częściej są wykorzystywane przez przedstawicielki płci pięknej, które przy toaletce z lustrem wykonują makijaż i układają włosy, przygotowując się do wyjścia. Ciekawym rozwiązaniem do niewielkich wnętrz użytkowych są toaletki podwieszane, które pozwolą zaoszczędzić cenną przestrzeń użytkową. A co w przypadku konsoli? Ten współczesny mebel odznacza się dość minimalistyczną konstrukcją o geometrycznym kształcie, która najczęściej jest połączeniem wielu materiałów. Jakie funkcje odgrywa we wnętrzu konsola? Można na niej swobodnie poukładać dekoracje dopełniające aranżację pomieszczenia.

Która opcja jest lepsza?

Zarówno toaletka, jak i konsola mogą pełnić podobne funkcje, a więc służyć do pielęgnacji, być blatem roboczym czy miejscem eksponowanie dekoracji. Toaletki i konsole będą perfekcyjnym uzupełnieniem nawet niewielkiej przestrzeni sypialni. Warto pamiętać, że konsola jest meblem o znacznie bardziej uniwersalnym wyglądzie, dlatego sprawdzi się ona również w przestrzeni salonu, przedpokoju, a nawet w łazience czy pokoju młodzieżowym — wszędzie tam, gdzie potrzebny nam jest dodatkowy blat lub stolik dekoracyjny.

źródło: CIB - Centrum Informacji Biznesowej

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka
(0)

Dodaj opinię

Ocena: