Sypialnia w głębokim kolorze, jak ją urządzić?

Sypialnia to przestrzeń, która powinna sprzyjać codziennemu wypoczynkowi. W tym sezonie dużą popularnością cieszą się ciemniejsze kolory, które dość śmiało wprowadzamy do wnętrz. Jednakże w przypadku głębokich kolorów do sypialni trzeba wiedzieć, jak nimi umiejętnie operować. Należy zastanowić się, czy w ciemniejszych odcieniach zostaną pomalowane ściany, a może wykończone meble lub dodatki? Ciemne i głębokie kolory są coraz większą konkurencją dla estetyki skandynawskiej, która do aranżacji wnętrz wykorzystuje uniwersalny kolor biały, a także szarości i jasne odcienie drewna, które tworzą przestrzeń ciepłą i sprzyjającą odprężeniu. Jakie meble do sypialni najlepiej wybrać, aby stworzyć nowoczesną aranżację w ciemnym wybarwieniu?


Mała/duża sypialnia, a ciemna kolorystyka

Wybierając ogólną estetykę sypialni https://rad-pol.sklep.pl/pl/c/Sypialnie-kolekcje/34, należy pamiętać, że ciemne kolory mają to do siebie, że potrafią optycznie zmniejszyć pomieszczenie, dlatego jeżeli Twoja sypialnia nie ma największego metrażu, koniecznie powinieneś zastosować ciemne wybarwienie z umiarem. Najlepszym sposobem jest wprowadzenie do wnętrza ciemnej kolorystyki poprzez pomalowanie jednej ściany - najlepiej jeżeli zostanie pomalowana ściana nad łóżkiem, dzięki czemu ciemniejsze wybarwienie nie wpłynie optycznie na pomniejszenie pomieszczenia. Natomiast jeżeli Twoja sypialnia ma dużą powierzchnię użytkową, wyeksponowanie ciemnych kolorów nie będzie tak skomplikowane. W przypadku takiego rozwiązania warto unikać jedynie mocnych kontrastów kolorystycznych, a także postawić na względny umiar, ponieważ należy pamiętać, że sypialnia jest miejscem, w którym mamy się wyciszać i oddać relaksowi.

Jakie kolory najlepiej wybrać do ciemnej sypialni?

W tym sezonie dużą popularnością cieszy się antracyt, który można określić jako najciemniejszy odcień koloru szarego. Z antracytem świetnie będzie komponować się biel, dlatego w tym przypadku można postawić na ten ciekawy kontrast. Barwą chłodną, a zarazem dość głęboką jest granat, który nie tylko będzie efektownie się prezentował, ale również sprzyjał relaksowi i wyciszeniu, uspokojeniu myśli. Oczywiście w przypadku głębokich barw nie można zapomnieć o brązach, które dostępne są w szerokiej gamie odcieni, np. dekor drewna wenge.

Eleganckie meble do sypialni w głębokim kolorze

Jeżeli nie chcesz ryzykować malowania ścian na ciemną kolorystykę świetnym rozwiązaniem jest wprowadzenie do sypialni mebli Notte, które zachwycą Cię nie tylko swoim stylowym wyglądem, ale również oferowaną funkcjonalnością codziennego użytkowania. Kolekcja mebli do sypialni Notte charakteryzuje się prostymi kształtami, klasycznym wykończeniem oraz głęboką kolorystyką z wyraźnym usłojeniem drewna, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie. Dekor drewna zestawiony ze złotymi i czarnymi dodatkami wprowadzi do wnętrza aspekt elegancji, a dość minimalistyczna forma mebli jest gwarancją utrzymania przestrzeni harmonijnej. Meble do sypialni Notte składają się z łóżka z tapicerowanym wezgłowiem i dużym pojemnikiem na pościel, z pojemnej szafy, praktycznych szafek nocnych, eleganckiej komody i innych elementów wyposażenia sypialni, dzięki którym stworzysz wnętrze estetyczne, a zarazem sprzyjające wypoczynkowi.

źródło: CIB - Centrum Informacji Biznesowej

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka
(0)

Dodaj opinię

Ocena: