Materac, dlaczego jego wybór jest tak ważny?

Od jakości snu zależy, jak będziemy się czuć, co ma ogromny wpływ na przebieg naszego dnia. Jeżeli nasz organizm będzie wypoczęty, możemy liczyć na większą wydajność podczas wykonywanej pracy oraz lepsze skupienie, natomiast gdy obudzisz się z bólem kręgosłupa i w nocy kręcisz się z boku na bok, następnego dnia z pewnością będziesz marudny i trudno będzie Ci się skupić na swoich obowiązkach. Ogromny wpływ na nasz sen ma więc stelaż wraz z materacem.


Jakie są typy materacy?

Wybierając się do sklepu z meblami możesz zostać przytłoczony ilością dostępnych materacy - o różnorodnych wielkościach oraz wykonanych z odmiennych materiałów. Jakie są najpopularniejsze typu materaców? Dla alergików najlepszym rozwiązaniem może okazać się materac lateksowy, który ma właściwości hipoalergiczne. Taki materac cechuje wysoka przewiewność, a także idealnie przystosowuje się do kształtu ciała. Kolejnym rodzajem materaca jest materac piankowy, który charakteryzuje się dużą trwałością i nie ulega odkształceniom. Można powiedzieć, że ten typ materaca ma dobry stosunek jakości do ceny. Dużą popularnością ciesza się także materace kieszeniowe znane również sprężynowymi. Sprężyny dobrze podtrzymują kręgosłup, dzięki czemu użytkownicy mogą liczyć na wysokiej jakości sen. 

Dlaczego materac jest taki ważny dla naszego dobrego snu?

Materac jest najważniejszym elementem naszego łóżka, ponieważ odpowiada on za poziom naszej energii oraz za odpowiednią regenerację organizmu. Co zrobić, aby po nocy czuć się wypoczętym i gotowym do dalszego działania? Przede wszystkim warto wybrać dobrej jakości materac, który w odpowiedni sposób będzie podtrzymywał kręgosłup. Wybierając materac, warto dostosować go do swoich indywidualnych potrzeb. Dobrze dobrany materac sprawi, że mięśnie się odprężą, a nasz organizm się w pełni zregeneruje.

źródło: CIB - Centrum Informacji Biznesowej

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka
(0)

Dodaj opinię

Ocena: