Jakie oświetlenie wybrać do salonu?

Salon jest pomieszczeniem, które spełnia wiele funkcji, dlatego tak ważne jest jego odpowiednie zaaranżowanie i wykończenie. Salon nie tylko jest miejscem wypoczynku, ale również przestrzenią reprezentacyjną, w której przyjmujemy gości, rodzinę i znajomych. Oświetlenie w salonie musi być dopasowane do wielu potrzeb, dlatego nie można polegać wyłącznie na jednym źródle światła. Projektowaniem oświetlenia należy zająć się dość wcześnie, ponieważ pozwoli nam to uniknąć złego rozmieszczenia oświetlenia.


Oświetlenie sufitowe

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest oświetlenie sufitowe, które najczęściej montowane jest w środkowej części pomieszczenia, dzięki czemu możliwe jest równomierne doświetlenie każdej strefy aranżowanego pomieszczenia. Żyrandole nowoczesne idealnie odnajdą się w wysokich wnętrzach, ponieważ nie będziemy martwić się, że przechodząc pod lampą, ktoś o nią zahaczy. W przestronnym salonie żyrandol okaże się najlepszą opcją, dzięki której światło będzie padać w różnych kierunkach. Nowoczesne żyrandole to interesujące zestawienie kolorów oraz kształtów, jak również wykorzystanych w procesie produkcji materiałów, m.in. tworzywa sztucznego, metalu czy tkaniny. Żyrandole nowoczesne odznaczają się minimalistyczną konstrukcją, która charakteryzuje się dość innowacyjnymi formami. Z pewnością każdy znajdzie żyrandol w bogatej ofercie sklepów meblowych, który estetycznie sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach.

Postaw na klasykę

Klasyka nigdy nie wyjdzie z mody, dlatego aranżując salon w tradycyjnym dekorze, możesz postawić na żyrandole klasyczne, które w elegancki sposób doświetlą pomieszczenie. Tego typu żyrandole nie tylko są praktyczne w codziennym użytkowaniu, ale również są elementem dekoracyjnym, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie. Odpowiednio dobrany żyrandol zapewni odpowiednie oświetlenie, a jednocześnie będzie efektownie komponował się w stylizacji wnętrza. Zdobione żyrandole nadadzą niemal każdemu wnętrzu oryginalnego charakteru.

źródło: CIB - Centrum Informacji Biznesowej

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka
(0)

Dodaj opinię

Ocena: