Jak zaprojektować schody, aby były wygodne i bezpieczne?

Schody wewnętrzne są ważną część konstrukcyjną budynku, ponieważ pozwalają nam swobodnie poruszać się pomiędzy kondygnacjami. Budowa schodów zazwyczaj jest niezwykle dokładnie opisana w projekcie domu, ponieważ to tutaj można się dowiedzieć czy schody są otwarte na salon, czy występują w formie zamkniętej na klatce schodowej. Niezwykle ważne jest również podjęcie decyzji czy schody będą wylane z betonu podczas tworzenia stanu surowego domu, czy zostaną wykonane z drewna lub metalu i jako elementy samonośne zostaną zamontowane dopiero podczas wykańczania domu. 


Wygodne schody, jaki kształt wybrać?

Schody nie tylko różnią się od siebie kształtem stopni, ale również układem biegów - to głównie od tych rzeczy zależy komfort i bezpieczeństwo codziennego użytkowania schodów. Od wspomnianych cech również zależy poziom trudności wykonania schodów, a także koszty ich wykonania. Jednym z najbardziej praktycznych i wygodnych rozwiązań, które cieszą się sporą popularnością, są schody dwubiegowe, które dzięki krótkim dwóm biegom i spocznikowi gwarantują wygodę i bezpieczeństwo korzystania. Schody dwubiegowe są niezwykle popularnym rozwiązaniem, ponieważ nie zajmują wiele miejsca i można je oprzeć na słupach, ścianach, a anwet na podciągach. 

Jak zadbać o bezpieczne schody?

Aby schody były bezpiecznie, koniecznie jest uzupełnienie je w balustradę, dzięki której osoby starsze oraz dzieci będą mogły wesprzeć się podczas wchodzenia lub schodzenia - http://www.stolarts.pl/balustrady-altany/. Balustrada przymocowana przy schodach drewnianych jest gwarancją maksymalnego komfortu użytkowania. Bezpieczne schody powinny być wykonane z wysokogatunkowych materiałów wytwórczych przy pomocy specjalistycznych urządzeń, dzięki którym, produkt końcowy jest trwały i precyzyjnie wykonany. Warto zastanowić się nad schodami nośnymi lub schodami na konstrukcji betonowej, jak również nad schodami giętymi wykonanymi ze stali nierdzewnej, obok których nikt nie przejdzie obojętnie. 

źródło: CIB - Centrum Informacji Biznesowej

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka
(0)

Dodaj opinię

Ocena: