Stół i krzesła, czyli jak urządzić centralny punkt jadalni

Zanim zaprosimy naszych znajomych i bliską rodzinę do wspólnego biesiadowania musimy zadbać o stworzenie wygodnego, a zarazem funkcjonalnego w codziennym użytkowaniu centralnego punktu jadalni. Jadalnia jest pomieszczeniem, w którym spotykają się wszyscy domownicy oraz spożywają wspólnie posiłki, a także spędzają czas na rozmowach przy kawie czy aromatycznej herbacie. Dlatego tak istotne jest zadbanie o odpowiednie zorganizowanie wspomnianego wnętrza, aby było nie tylko wygodne, ale również estetycznie się prezentowało, dopełniając ogólną stylistykę wnętrza. Na co zwrócić uwagę wybierając stół i stylowe krzesła do ponadczasowej jadalni?


Wygodny i funkcjonalny stół

Stół jest jednym z elementów wyposażenia przestrzeni jadalni, przy którym może zebrać się cała rodzina i zaproszeni goście, dlatego często bywa określany centralnym punktem domu. Jeżeli w naszym domu lub mieszkaniu nie mamy osobnego pomieszczenia na ustawienie stołu, często szukamy dla niego miejsca w przestrzeni kuchni, a nawet salonu. Stół przeznaczony do wykorzystania w stylistyce klasycznej powinien być meblem solidnym, a zarazem uniwersalnie się prezentującym. W procesie produkcji stołów najczęściej wykorzystywane są naturalne materiały, tj. drewno, dzięki czemu wspomniany element wyposażenia jadalni o naturalnej kolorystyce i masywnym wyglądzie nada wnętrzu klasyczny, a zarazem ponadczasowy klimat. W jadalni idealnie sprawdzi się stół rozkładany, którego wielkość będzie można dostosować do ilości gości — to również świetna opcja w przypadku mniejszych metrażowo jadalni, ponieważ podczas wizyty gości stół będzie można rozłożyć, a w czasie codziennego użytkowanie będzie mógł pozostać złożony.

Klasyczne krzesła

Oczywiście żaden stół nie będzie meblem praktycznym, ani wygodnym bez odpowiednio dobranych krzeseł. Do przestrzeni klasycznych jadalni najchętniej wybierane są krzesła drewniane, których siedzisko oraz subtelnie wyprofilowane oparcie jest pokryte tapicerką. Niezwykle często krzesła stylowe pokryte są elementami ozdobnymi, dzięki którym wnętrze zyskuje na unikalnych dekoracjach.

źródło: CIB - Centrum Informacji Biznesowej

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka
(0)

Dodaj opinię

Ocena: