Przestronny i jasny pokój dziecięcy

W pokoju małego dziecka powinny się pojawić przede wszystkim dobre jakościowo zestawy meblowe. Ich stabilność oraz niezawodność jest nieodzownym czynnikiem. W aspekcie szeroko rozumianego wyposażania pokoju powinniśmy więc szczególną uwagę zwrócić zwłaszcza na kwestie wytrzymałości nabywanych przez nas mebli. Meble dziecięce muszą być także stosunkowo lekkie. 


Estetyka

Taki czynnik jest istotny po to, aby uniknąć ewentualnych  wszelkich urazów dziecka . Ponadto meble dziecięce powinny być estetyczne. Oznacza to zatem, że to jak one wyglądają jest bardzo istotne zarówno dla dobrego samopoczucia dziecka, jak także i dla jego rozwoju psychicznego. Mały brzdąc musi bowiem przebywać w pokoju, który jest przestronny i jasny. Kupowane komplety mebli dziecięcych nie mogą być zatem zbyt ciemne. Poza tym, jasne odcienie sprawiają wrażenie, że dane pomieszczenie jest o wiele większe niż jest w rzeczywistości.

Planowanie

Co więcej, pokój dziecięcy musi być odpowiednio rozplanowany. Mebli nie powinno być w takim pokoju zbyt dużo. Najważniejsze zatem, żeby znalazły się tam głównie te meble, które rzeczywiście są istotne i bez których nie dałoby się obejść.  W związku z tym można wyciągnąć wniosek, że najważniejszą kwestią w przypadku mebli dziecięcych są przede wszystkim funkcjonalność i praktyczność użycia. Stąd mało ważne jest, aby w komplecie było pełno półek – znacznie bardziej istotne jest to, aby w zestawie znajdowała się pojemna komoda.

źródło: CIB - Centrum Informacji Biznesowej

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka
(0)

Dodaj opinię

Ocena: