Nowy trend: elegancki szklany stół

Stoły szklane są bardzo eleganckie i stylowe. Wprowadzają do pomieszczenia wielki urok, potrafią być istotnym dodatkiem w mieszkaniu. Często wybierane bywają szczególnie do mieszkań urządzonych w stylu nowoczesnych. Potrafią doskonale wkomponować się w proste, minimalistyczne, a zarazem funkcjonalne i szykowne wnętrza.


Przemyślany zakup

Stoły szklane świetnie sprawdzają się zarówno w kuchni, jadalni, jak i w salonie. Wybierając jednak taki stół należy zdać sobie sprawę z kilku rzeczy. Przede wszystkim szkło nie jest materiałem niezniszczalnym. Stosunkowo łatwo jest je zarysować i wygląda wtedy nieatrakcyjnie. Oczywiście nowoczesne stoły szklane wykonane są najczęściej z szkła bardzo wytrzymałego, nierzadko z kilku jednak warstw. Nie zmienia to jednak fakt, iż trzeba je użytkować w sposób należyty. Lepiej zapobiegać ewentualnemu zarysowaniu, niż oglądać je przez kilka następnych lat. Szkło łatwo się czyści, zazwyczaj wystarczy przetrzeć je szmatka nasączoną odpowiednim preparatem. Później przecieramy stół na sucho i otrzymujemy czysto wyglądający, zadbany mebel. Niestety - taką czynność będziemy musieli powtarzać bardzo często w przypadku posiadania stołu szklanego. Widać na nim każde zabrudzenie, każdy odcisk palca czy tez inny ślad. Ma to wady i zalety. Nikt nie chce przecież żyć w brudzie, zależy nam na tym, aby ewentualne nieczystości były widoczne, bo szybko możemy się ich pozbyć.

Utrzymanie

W przypadku szklanego blatu może to jednak przybierać przesadną formę. Jeśli ze stołu korzystamy często w ciągu dnia - równie często trzeba będzie go przecierać. Może nie po każdym użyciu, ale przynajmniej raz na jakiś czas. Stoły szklane nie muszą być wykonane z szkła przezroczystego. Pięknie i elegancko wyglądają w mieszkaniu stoły wykonane z czarnego szkła, jednak do najbardziej praktycznych nie należą. Osadzający się na nich kurz może nas przyprawić o zawrót głowy. Jest na takim blacie na prawdę bardzo widoczny. Stół szklany jest meblem ładnym i szykownym - przekonaj się i zobacz szklane stoliki na https://www.exceleo.pl/sklep/stoly.html. Wykonywane tam są stoliki szklane w różnym stylu, dzięki czemu możemy wkomponować je w specyfikę konkretnego pomieszczenia. Prezentują się dobrze zarówno w małych pokojach, jak i dużych wnętrzach. Nie mniej jednak przez niektórych bywają określane jako niepraktyczne i polecane bardziej jako ozdoba niż często użytkowany mebel.

źródło: CIB - Centrum Informacji Biznesowej

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka
(0)

Dodaj opinię

Ocena: