Klasyczny regał na książki

Regał na książki znajduje się niemal w każdym domu i nie tylko, pełniąc tym samym rozmaite funkcje. Podstawową jest przechowywanie książek i innych przedmiotów, które umieszczone na klasycznym regale będą stanowić praktyczną i piękną ozdobę każdego gabinetu, sypialni bądź salonu. Regał na książki może być wykonany z rozmaitych materiałów, dodając każdemu wnętrzu określonego charakteru. Firma RAD-POL Meble włoskie  specjalizuje się w tworzeniu włoskich mebli z wysokiej jakości drewna połączonego z płytą fornirowaną. Klasyczne regały mogą się między sobą znacząco różnić, również jeśli chodzi o konstrukcję. Którą opcję najlepiej wybrać?

 

Klasyczny otwarty regał na książki

Piękną i funkcjonalną opcją jest klasyczny otwarty regał na książki, dzięki czemu wszystkie położone na poszczególnych półkach książki wraz z przedmiotami o charakterze dekoracyjnym i pamiątkami rodzinnymi będą wspaniale się prezentować. W tym wypadku umieszczone na tym stylowym meblu elementy mają pełnić funkcję przede wszystkim estetyczną.

Klasyczny regał na książki częściowo zamknięty

Kolejną interesującą możliwością jest wyposażenie swojego wnętrza w klasyczny regał na książki częściowo zamknięty, co pozwoli na zarówno wyeksponowanie najbardziej atrakcyjnych i stylowych przedmiotów, jak i schowanie elementów pełniących wyłącznie praktyczne funkcje. Włoskie regały częściowo zamknięte mogą składać się z półek oraz zamykanych szafek i/lub szuflad, co pozwala na wybranie idealnego dla swoich potrzeb tego stylowego mebla.

Klasyczny regał na książki całkowicie zamknięty

Cechą charakterystyczną dla regałów jest otwarta konstrukcja mebla służąca wyeksponowaniu książek i innych elementów. Jest jednak jeszcze jedna opcja, czyli regał na książki całkowicie zamknięty najczęściej przy wykorzystaniu szklanych drzwiczek. Dzięki takiej formie interesujące nas przedmioty będą pięknie się prezentować, przy jednoczesnym zabezpieczeniu ich przed kurzem, co okaże się szczególnie przydatne przy przechowywaniu książek. Przeszklone drzwiczki nie wykluczają oczywiście możliwości zaopatrzenia włoskiego mebla w szufladki i inne elementy konstrukcyjne, które pełnią identyczne funkcje.

źródło: CIB - Centrum Informacji Biznesowej

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka
(0)

Dodaj opinię

Ocena: