Meble - wszystko o meblach i meblarstwie PoradyTrwałość płyt OSB Ocena 5 na podstawie 7 komentarzy

Trwałość płyt OSB

Trwałość płyt OSB

Płyta OSB to drewnopodobny materiał, który wykazuje się nadzwyczaj korzystnymi właściwościami wytrzymałościowymi. Płyta zbudowana jest ze smukłych wiór drewna sosnowego lub świerkowego, które następnie połączone są ze sobą żywicą oraz sprasowane w wysokie temperaturze, oraz wysokim ciśnieniu. Na rynku dostępne są cztery rodzaje płyty OSB: OSB-1 to płyta uniwersalna, która jednakże przeznaczona jest do użytku w warunkach suchych, OSB-2 to płyta, którą wykorzystuje się przede wszystkim we wnętrzach, płyta OSB-3 to najpopularniejszy model, który sprawdzi się nawet w sporej wilgotności, ostatnia płyta to OSB-4, czyli element, który jest wykorzystywany przede wszystkim przy podwyższonej wilgotności oraz obciążeniach mechanicznych.


zastosowanie płyty OSB

Zastosowanie płyty OSB jest praktycznie niczym nieograniczone — niezwykle często jest ona zamiennikiem litego drewna, a także sklejek, ponieważ jest łatwa w obróbce, dobrze izoluje ciepło, a także można ją kupić za dość przystępną cenę. Co więcej, montaż płyty OSB jest niezwykle łatwy, ponieważ może go wykonać nawet amator — płyty można łączyć bez przeszkód z elementami drewnianymi, a także metalowymi. Oprócz tworzenia elementów konstrukcyjnych płytę OSB można wykorzystać do produkcji mebli — głównie elementów dekoracyjnych i szkieletów mebli tapicerowanych.

zalety płyty OSB

Płyta OSB zachowuje stałą grubość, jak również rzadko się odkształca, co jest gwarancją stabilności kształtu. Montaż płyty OSB nie wymaga żadnego doświadczenia, ponieważ są one trwałe na obrzeżach i nie wymagają żadnych specjalnych mocowań. Płyty OSB są niezwykle trwałe — wykazują długą żywotność bez wcześniejszej konserwacji. W zależności od wybranego rodzaju płyta OSB jest odporna na wilgoć — ryzyko pęcznienie jest minimalne. Płyty skutecznie tłumią dźwięk, a niektóre są pokryte powierzchniami izolacyjnymi, które chronią przed nagrzewaniem, pożarami oraz nadmiernym uciekaniem ciepła z budynku. Należy wspomnieć, że płyty OSB są dość tanie, dzięki czemu można szybko i niedrogo wykończyć przestrzeń. Sprawdź koniecznie: http://www.osb.pl/plyty/plyta-osb-3/

Dodaj komentarz

Kaja
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Wysoka jakość oraz trwałość płyt OSB w atrakcyjnych cenach.

Boguś
Dodano:
0
0

Płyta osb świetnie sprawdza się jeżeli chodzi o jej trwałość i jakość.

Bogusia
Dodano:
0
0

Trwałość płyt OSB świadczy najbardziej o ich chętnym kupowaniu. Mają też dobrą cenę, która idzie w parze z dobrą jakością.

Iza
Dodano:
0
0

Trwałość i małe ryzyko odkształcenia wpływa na duże zainteresowanie płytą OSB.

Bartek
Dodano:
0
0

Płyt OSB używam do wykańczania różnych pomieszczeń. Sprawdzają się naprawdę bardzo dobrze. To materiał, z którym lubię pracować.

Konrad
Dodano:
0
0

Materiał, który posiada szereg zalet. Trwałość, izolacja i stosunkowo niska cena.

Bogdan
Dodano:
0
0

Płyta OSB jest materiałem o bardzo dobrej jakości i trwałości.


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Super fajny tonujący kolor, uwielbiam pomieszczenia z...
Rad-Pol oferuje szeroki wybór mebli włoskich od najlepszych...
Rad-Pol to internetowy sklep, w którym dostępne są wysokiej...
Rad-Pol to portal na temat włoskich mebli, na którym...
Narożnik do salonu koniecznie zawierać musi funkcje spania....
Drewno w każdym wnętrzu zrobi niezłe wrażenie. Fajna porada.
Ciastolina jest świetnym pomysłem na prezent dla dzieci....
Oczywiście,ze lepiej zatrudnić biuro...