Meble - wszystko o meblach i meblarstwie PoradyToaletka czy konsola, co wybrać do sypialni?

Toaletka czy konsola, co wybrać do sypialni?

Toaletka czy konsola, co wybrać do sypialni?

Sypialnia to przestrzeń, która nie tylko powinna wyciszać i gwarantować odpowiednią dawkę relaksu, ale również oferować wygodny i bezpieczny sen, dzięki któremu będziemy wypoczęci i pełni energii w kolejnym dniu. Oczywiście głównym meblem w sypialni jest zazwyczaj ergonomiczne łóżko, które zajmuje dużo wolnej przestrzeni użytkowej, jednakże sypialnia nie składa się wyłącznie z tego jednego mebla. Coraz popularniejszym wyborem do przestrzeni wypoczynkowej sypialni jest toaletka, przy której można wykonywać poranną i wieczorną toaletę lub konsola, która jest nieco bardziej współczesną alternatywą dla toaletki. Który mebel lepiej sprawdzi się w przestrzeni nowocześnie aranżowanej sypialni?


Ergonomiczna konsola czy estetyczna toaletka?

Zarówno toaletka, jak i konsola wykończone w odpowiedniej stylistyce mogą służyć za mebel, przy którym będzie wykonywana poranna i wieczorna pielęgnacja w domowych warunkach. Zarówno konsole, jak i toaletki dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów, stylów, wzorów, jak również opcji kolorystycznych. Toaletki zdecydowanie częściej są wykorzystywane przez przedstawicielki płci pięknej, które przy toaletce z lustrem wykonują makijaż i układają włosy, przygotowując się do wyjścia. Ciekawym rozwiązaniem do niewielkich wnętrz użytkowych są toaletki podwieszane, które pozwolą zaoszczędzić cenną przestrzeń użytkową. A co w przypadku konsoli? Ten współczesny mebel odznacza się dość minimalistyczną konstrukcją o geometrycznym kształcie, która najczęściej jest połączeniem wielu materiałów. Jakie funkcje odgrywa we wnętrzu konsola? Można na niej swobodnie poukładać dekoracje dopełniające aranżację pomieszczenia.

Która opcja jest lepsza?

Zarówno toaletka, jak i konsola mogą pełnić podobne funkcje, a więc służyć do pielęgnacji, być blatem roboczym czy miejscem eksponowanie dekoracji. Toaletki i konsole będą perfekcyjnym uzupełnieniem nawet niewielkiej przestrzeni sypialni. Warto pamiętać, że konsola jest meblem o znacznie bardziej uniwersalnym wyglądzie, dlatego sprawdzi się ona również w przestrzeni salonu, przedpokoju, a nawet w łazience czy pokoju młodzieżowym — wszędzie tam, gdzie potrzebny nam jest dodatkowy blat lub stolik dekoracyjny.

Dodaj komentarz


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

odkurzacz profesjonalny jest przede wszystkim mocniejszy od...
szukałam właśnie jakiejś szafki łazienkowej, super, że...
Zawsze zmieniam wystrój gdy nadchodzi wiosna, od razu każdy...
Bardzo ciekawy artykuł, pomógł mi :)
U mnie w domu pomysły na aranżację wnętrz podsunął mi...
Skorzystałem z fachowej pomocy specjalistów z biura...
Od zawsze uważałam, że konsultacja z fachowcem jest...
Trzeba znaleźć jakieś miejsce na buty, najlepiej szafki w...