Meble - wszystko o meblach i meblarstwie PoradyRowery z drewna Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Rowery z drewna

Rowery z drewna

Drewno stało się modnym obecnie materiałem, zwłaszcza dlatego, że ludzie zaczęli zwracać większą uwagę na ekologię. Więcej z nich troszczy się o środowisko naturalne i chce używać wyłącznie ekologicznych przedmiotów. Ich przykładem są chociażby rowery.

Rowery z drewna to nie tylko dziecięce zabawki czy rowerki dla najmłodszych. Ostatnio nastała moda na rowery dla dorosłych, których rama jest wykonywana z drewna np.: mahoniu. I nie wydaje się to wcale złym pomysłem, ponieważ takie sprzęty tłumią drgania, są wytrzymałe i mocne. Drewno jest również zdecydowanie lżejsze niż metal, więc taki rower można łatwo przenieść czy zapakować do przewózki. W dodatku nie można nie zauważyć niezwykłego designu rowerów z drewna. Wyglądają one w połączeniu z typowym mechanizmem rowerowym bardzo nowocześnie oraz estetycznie. To sprawia, że coraz więcej osób się decyduje na drewniany rower.


Drewniane rowery na razie nie są jednak produkowane w Polsce. Modę na nie lansują raczej zagraniczne firmy. W przeliczeniu na złotówki koszt zakupu takiego sprzętu jest dość spory. Musimy jednak pamiętać, że kupujemy duży kawałek wysokiej jakości drewna plus umieszczony w nim cały mechanizm rowerowy. Przedmioty ekologiczne zresztą zawsze mają swoją wysoką cenę. Na razie w Polsce budowane są jedynie eksperymentalne wersje rowerów z drewna. Może z czasem, kiedy się do nich przekonamy, będą produkowane masowo i ich cena zmaleje. Każdy, kto jeszcze się nie przekonał do rowerów produkowanych z drewna, twierdzi, że nie są one solidne i metal gwarantuje większą wytrzymałość, są w błędzie. Drewno potrafi wiele wytrzymać, a to używane do rowerów jest bardzo dobrze zakonserwowane, by nie sprawiało użytkownikom żadnych problemów. Jeśli więc jesteśmy na kupnie roweru, może warto zainwestować w ten z drewna? Będziemy wówczas posiadaczami oryginalnego i nadal ekskluzywnego produktu.

Tagi

Dodaj komentarz

Tamara
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Nie podobają mi się takie rowery.Zdecydowanie wole te,które są na polskim rynku.


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

szukałam właśnie jakiejś szafki łazienkowej, super, że...
Zawsze zmieniam wystrój gdy nadchodzi wiosna, od razu każdy...
Bardzo ciekawy artykuł, pomógł mi :)
Bardzo modne są teraz schody drewniane ze szklaną...
Od zawsze uważałam, że konsultacja z fachowcem jest...
Kuchnia to najważniejsze miejsce w każdym domu. To...
Drewno wykorzystane w akcesoriach biurowych stworzy świetny...
Biuro nieruchomości świadczy takie usługi i warto z nich...