Meble - wszystko o meblach i meblarstwie PoradyProjektujemy otoczenie biurka

Projektujemy otoczenie biurka

Projektujemy otoczenie biurka

Kilkugodzinne siedzenie przed biurkiem w niewygodnej pozycji prowadzi do szeregu chorób kręgosłupa. Na dolegliwości z tej strony najbardziej narażeni są pracownicy biurowi, którzy spędzają za biurkiem praktycznie cały dzień. Mało kto zdaje sobie sprawę, że dobrej marki meble biurowe mogą nie dopuścić do wystąpienia różnych schorzeń. Kręgosłup bardzo łatwo przeciążyć, narażając go na różnego rodzaju uszkodzenia. 


Wybór fotela

Dlatego starając się im zapobiegać, powinniśmy się zastanowić nad wyborem odpowiedniego fotela do biura. Raczej z tym nie powinno być zbyt dużego problemu, bo sklepy i salony meblowe w swojej ofercie mają meble biurowe fotele różnego rodzaju, który z powodzeniem można wkomponować w pozostałe otoczenie biura. Najważniejszymi elementami fotela jest siedzisko i oparcie, bo od nich zależy utrzymanie właściwej pozycji podczas pracy. Jednak przy tej okazji uwagę należy zwrócić na podłogę w biurze. Jeśli są to panele, wtedy trzeba szukać meble biurowe fotele, które posiadają gumowe kółka. Dodatkowo fotele te powinny mieć zdecydowanie więcej funkcji regulacji np. kątów nachylenia siedziska.

Fotel dla dziecka

Bardzo ważny jest także wybór fotela do biurka dziecka, które takie czynności jak malowanie, pisanie, lepienie bardzo często wykonuje przy biurku. Z tego też powodu warto zadbać o zachowanie odpowiedniej postawy podczas tej pracy, kupując dziecku na przykład funkcjonalny nowoczesny fotel. Meble biurowe, szczególnie materiały z których zostały wykonane muszą spełniać odpowiednie wymagania. W przypadku mebli biurowych jakość materiałów i zakres jego zastosowania powinny być zgodne z dokumentami normalizacyjnymi, które określają przydatność materiału do produkcji danego mebla.

Dodaj komentarz


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jeżeli produkujesz meble lub kupiłeś meble w stanie...
W naszym sklepie internetowym znajdziesz wysokiej jakości...
Meble dla dzieci naszej firmy to dobre rozwiązanie dla...
Dobrze przygotowane drewno dębowe to bardzo popularny,...
Meble dla dzieci naszej firmy to dobre rozwiązanie dla...
Niezwykły styl, wytrzymałość oraz pełen profesjonalizm...
drewno w aranzacji wnętrz pasuje do każdego stylu - nie...
ładne są - tylo nie wiem jak z wytrzymałością kasty :(...