Meble - wszystko o meblach i meblarstwie PoradyPłyty OSB, czy to się opłaca? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Płyty OSB, czy to się opłaca?

Płyty OSB, czy to się opłaca?

Płyta OSB to jeden z najpopularniejszych materiałów drewnopodobnych, który jest wykorzystywany w budownictwie, tworzeniu mebli, a także w pracach o charakterze wykończeniowym. Oriented Strand Boards zazwyczaj wykonywana jest ze smukłych wiórów z drewna sosnowego lub świerkowego, które następnie są ze sobą sklejane żywicą, po czy, następuje ich sprasowanie w wysokie temperaturze oraz pod wysokim ciśnieniem.


OSB

W zależności od rodzaju płyty OSB (OSB-1, OSB-2, OSB-3, OSB-4) charakteryzuje się ona zwiększoną wytrzymałością na zaginanie, a także ścinanie. Poszczególne rodzaje przeznaczone są do przestrzeni suchych, tj. są one stosowane wewnątrz konstrukcji, natomiast inne są odporne na działanie wilgoci, co czyni ich niezastąpionym materiałem konstrukcyjnym.

płyty OSB

Płyta OSB to materiał dość tani, który można wykorzystać na wiele sposób — w dodatku jest łatwy w obróbce, a także w późniejszym montażu. Dzięki płycie OSB można budować poszycia na więźbach dachowych, jak również obudowywać ściany o konstrukcji szkieletowej, czy wykonywać okładziny podłóg. Płytą OSB często zabudowuje się skosy poddasza — zazwyczaj stosowane tam są płyty o dodatkowych funkcjach mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa, np. płyta OSB pokryta folią fenolową oraz płyta OSB o wykończeniu ognioodpornym, która nie przyczynia się do rozprzestrzeniania się ognia.

rodzaje płyt OSB

Najpopularniejszym rodzajem płyty jest OSB-3, tj. płyta konstrukcyjna, która jest przeznaczona do stosowania w wilgotnym środowisku. Jedną z zalet płyt OSB jest możliwość utrzymania stałej grubości oraz kształtu — niezwykle rzadko się odkształca. Wykończenie przy wykorzystaniu płyty jest nie tylko efektowne, ale również niezwykle szybkie i tanie w wykonaniu. Montaż płyt OSB nie wymaga żadnego doświadczenia. Co więcej, płyt OSB nie trzeba poddawać konserwacji, ponieważ wykazują one dużą żywotność. Tanie płyty OSB można łatwo przycinać oraz dostosowywać je do pożądanych kształtów, oraz wymiarów.

Dodaj komentarz

Iza
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Ba dobra wysokiej jakości płyty OSB.Polecam

Janek
Dodano:
0
0

Płyta osb super nadaje się do obudowania ścian. Polecam


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Super fajny tonujący kolor, uwielbiam pomieszczenia z...
Rad-Pol oferuje szeroki wybór mebli włoskich od najlepszych...
Rad-Pol to internetowy sklep, w którym dostępne są wysokiej...
Rad-Pol to portal na temat włoskich mebli, na którym...
Najlepiej zatrudnić projektanta wnętrz, który zaplanuje...
Lalka Barbie to coś, z czym moja córeczka się nie rozstaje....
W przedsionku najczęściej goście zostawiają swoje obuwie i...
Jeśli tylko ma się na tyle funduszy to korzystanie z pomocy...