Meble - wszystko o meblach i meblarstwie PoradyNowoczesne wyposażenie kuchni — ociekarka do naczyń Ocena 5 na podstawie 5 komentarzy

Nowoczesne wyposażenie kuchni — ociekarka do naczyń

Nowoczesne wyposażenie kuchni — ociekarka do naczyń

Zakup ociekarki do naczyń wcale nie jest prostym zadaniem, tak jakby się to mogło na pierwszy rzut oka wydawać, ponieważ istnieje wielu czynników, na które warto zwrócić uwagę, podejmując decyzję o zakupie ociekarki. Z ociekarek korzystamy niezwykle często — nieraz kilka razy dziennie, dlatego wspomniany element wyposażenia powinien być trwały i stabilny. Ociekarka nie tylko powinna spełniać swoją podstawową funkcję, ale również pozytywnie wpływać na estetykę wnętrza i się w nim zgrabnie komponować. 


Większość ociekarek dostępnych na rynku wykonanych jest z tworzywa sztucznego lub metalu, dzięki czemu każdy ma możliwość wybrania preferowanego materiału. Kształt oraz wymiary ociekarki należy dobrać do rozmiaru szafki kuchennej, w której zamierzamy umieścić ociekarkę.
Ciekawym rozwiązaniem jest zainwestowanie w ociekarkę przeznaczoną do zabudowy, która będzie tworzyła z meblami zgraną całość https://akcesoria.meble.pl/akcesoria/ociekarki/

Inną opcją jest wybór ociekarki wolnostojącej, którą można umieścić tuż obok zlewu — w taki sposób będzie można łatwo odłożyć umyte naczynia do osuszenia.
Większość ociekarek wyposażonych jest w jedną lub dwie rynienki, a także są dostępne modele, w których w ogóle nie ma rynienek — istnieją również ociekarki jednopoziomowe lub dwupoziomowe. Warto zwrócić uwagę na kolor wybranej ociekarki — dekor biały, srebrny lub chromowany z połyskiem pozwoli na zachowanie we wnętrzu funkcjonalności, a jednocześnie podniesieniu estetyki wnętrza.

Dodaj komentarz

Kaja
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Ja posiadam obie opcje. Dzięki temu mieści się więcej naczyń.

Gosia
Dodano:
0
0

Ociekarka do naczyń schowana w szafce sprawia, że nasza kuchnia wygląda lepiej.

Justyna
Dodano:
0
0

Lepiej zamontować ociekarkę w szafce i chować tam naczynia niż wystawiać wszystko w kuchni. Sprawi to wrażenie bardziej schludnej kuchni i nie spowoduje niepotrzebnego bałaganu.

Bogdan
Dodano:
0
0

Ja mam zamontowaną ociekarkę dwupoziomową w szafce nad zlewem i jestem z tego rozwiązania bardzo zadowolony.

Klaudia
Dodano:
0
0

Radzę aby zwrócić uwagę na materiał z jakiego wykonana jest dana ociekarka. Mój pierwszy zakup ociekarki nie był zbyt udany, ponieważ po niecałym miesiącu użytkowania bardzo zardzewiała.


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

szukałam właśnie jakiejś szafki łazienkowej, super, że...
Zawsze zmieniam wystrój gdy nadchodzi wiosna, od razu każdy...
Bardzo ciekawy artykuł, pomógł mi :)
Bardzo modne są teraz schody drewniane ze szklaną...
Fotel na pewno musi być dobrej jakości aby nie obciążał...
Aranżacja sypialni jest ważna, żeby dobrze się w niej...
Kuchnia to najważniejsze miejsce w każdym domu. To...
Kupując mieszkanie najlepiej jest zwrócić się o pomoc do...