Meble - wszystko o meblach i meblarstwie PoradyMeble kuchenne z uchwytami, czy bez?

Meble kuchenne z uchwytami, czy bez?

Meble kuchenne z uchwytami, czy bez?

Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym będziemy spędzać większość naszego wolnego czasu — przygotowując oraz spożywając posiłki. Użytkowanie przestrzeni, jaką jest kuchnia, wymaga od nas ciągłego otwierania oraz zamykania szafek, z których nie tylko wyciągamy garnki i patelnie, ale również akcesoria kuchennego czy produkty spożywcze wraz z przyprawami. Rezygnują z uchwytów w meblach kuchennych, decydujemy się na estetyczny i spójny wygląd zestawu, a także na sporą oszczędność, jednakże czy opłacalną?


meble bez uchwytów

Ostatnimi czasy kuchnie bez uchwytów cieszą się niezwykłą popularnością, ponieważ łatwiej jest je utrzymać w czystości, jak również takie rozwiązanie łagodzi aranżację i wprowadza do pomieszczenia harmonię. Najlepiej w tym przypadku sprawdzają się nowoczesne meble na „klik”, które pozwalają wyeksponować wykonanie i wykończenia mebla. Dużą popularnością cieszą się również szafki z uchwytami frezowanymi.

uchwyty meblowe

Uchwyty do mebli to element dekoracyjne, a także ułatwiające otwieranie szuflad i szafek, dzięki czemu można w łatwy sposób odmienić charakter zestawu szafek czy odświeżyć stare meble. Bogata oferta sklepów z akcesoriami do mebli pozwala na dobranie uchwytów nowoczesnych, klasycznych, a także eleganckich.
Prawidłowo dobrane uchwyty podkreślają wyjątkowy styl całej kuchni (angielskie meble kuchenne), a także tworzą z nim spójna całość. Uchwyty do mebli kuchennych najczęściej występują w kilku opcjach, dzięki czemu można perfekcyjnie dobrać je do indywidualnego charakteru. Dużą popularnością cieszą się uchwyty listwowe, które są mniej widoczne niż uchwyty tradycyjne — są one wpuszczane we fronty, najczęściej montowane są na całą szerokość szafki. Kolejnym sposobem na pozbycie się uchwytów jest zainwestowanie w uchwyty wyfrezowane, które pomimo efektownego charakteru nie są jednak zbyt praktyczne. Jeżeli zależy Ci przede wszystkim na funkcjonalności w kuchni, warto postawić na tradycyjne uchwyty kuchenne do mebli.

Dodaj komentarz


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Super fajny tonujący kolor, uwielbiam pomieszczenia z...
Rad-Pol oferuje szeroki wybór mebli włoskich od najlepszych...
Rad-Pol to internetowy sklep, w którym dostępne są wysokiej...
Rad-Pol to portal na temat włoskich mebli, na którym...
Biuro nieruchomości jest świetnym rozwiązaniem.Załatwi za...
Od zawsze uważałam, że konsultacja z fachowcem jest...
Narożnik do salonu koniecznie zawierać musi funkcje spania....
ładne są - tylo nie wiem jak z wytrzymałością kasty :(...