Meble - wszystko o meblach i meblarstwie PoradyMeble kuchenne z uchwytami, czy bez?

Meble kuchenne z uchwytami, czy bez?

Meble kuchenne z uchwytami, czy bez?

Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym będziemy spędzać większość naszego wolnego czasu — przygotowując oraz spożywając posiłki. Użytkowanie przestrzeni, jaką jest kuchnia, wymaga od nas ciągłego otwierania oraz zamykania szafek, z których nie tylko wyciągamy garnki i patelnie, ale również akcesoria kuchennego czy produkty spożywcze wraz z przyprawami. Rezygnują z uchwytów w meblach kuchennych, decydujemy się na estetyczny i spójny wygląd zestawu, a także na sporą oszczędność, jednakże czy opłacalną?


meble bez uchwytów

Ostatnimi czasy kuchnie bez uchwytów cieszą się niezwykłą popularnością, ponieważ łatwiej jest je utrzymać w czystości, jak również takie rozwiązanie łagodzi aranżację i wprowadza do pomieszczenia harmonię. Najlepiej w tym przypadku sprawdzają się nowoczesne meble na „klik”, które pozwalają wyeksponować wykonanie i wykończenia mebla. Dużą popularnością cieszą się również szafki z uchwytami frezowanymi.

uchwyty meblowe

Uchwyty do mebli to element dekoracyjne, a także ułatwiające otwieranie szuflad i szafek, dzięki czemu można w łatwy sposób odmienić charakter zestawu szafek czy odświeżyć stare meble. Bogata oferta sklepów z akcesoriami do mebli pozwala na dobranie uchwytów nowoczesnych, klasycznych, a także eleganckich.
Prawidłowo dobrane uchwyty podkreślają wyjątkowy styl całej kuchni (angielskie meble kuchenne), a także tworzą z nim spójna całość. Uchwyty do mebli kuchennych najczęściej występują w kilku opcjach, dzięki czemu można perfekcyjnie dobrać je do indywidualnego charakteru. Dużą popularnością cieszą się uchwyty listwowe, które są mniej widoczne niż uchwyty tradycyjne — są one wpuszczane we fronty, najczęściej montowane są na całą szerokość szafki. Kolejnym sposobem na pozbycie się uchwytów jest zainwestowanie w uchwyty wyfrezowane, które pomimo efektownego charakteru nie są jednak zbyt praktyczne. Jeżeli zależy Ci przede wszystkim na funkcjonalności w kuchni, warto postawić na tradycyjne uchwyty kuchenne do mebli.

Dodaj komentarz


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

szukałam właśnie jakiejś szafki łazienkowej, super, że...
Zawsze zmieniam wystrój gdy nadchodzi wiosna, od razu każdy...
Bardzo ciekawy artykuł, pomógł mi :)
Bardzo modne są teraz schody drewniane ze szklaną...
Meble do przedpokoju powinny mieścić to co...
Wiele lat temu kiedy budowałem dom nikt nie uwzględniał...
Aby rozjaśnić salon, wybrałabym jasne meble lub...
Styl skandynawski to mój ulubiony styl.Polecam wszystko...