Meble - wszystko o meblach i meblarstwie PoradyJakie drewno wybrać na schody wewnętrzne?

Jakie drewno wybrać na schody wewnętrzne?

Jakie drewno wybrać na schody wewnętrzne?

Schody w naszym domu pełnią ważną rolę, gdyż łączą ze sobą poszczególne piętra. Kiedy przychodzi czas na ich wybór przy wykańczaniu domu pojawia się często niemały problem. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów schodów (schody Rzeszów). Występują schody kręte, jednobiegowe, łamane i wiele innych. To nie jest jedyny problem przy ich wyborze. Ważnym i nieodłącznym elementem jest, także ich struktura. Najczęściej wybieranym materiałem na wykonanie schodów jest drewno. Schody drewniane sprawiają, że nasze wnętrze robi się przytulne. Często można spotkać też ten surowiec jako element połączony ze szkłem, betonem, czy kutymi balustradami w stylu loft. Niestety nie każdy gatunek drewna nadaje się na wykonanie schodów. Z pewnością odrzucić należy świerk oraz sosnę ze względu na ich miękkość. Niekorzystnie sprawdzają się te gatunki w codziennym użytkowaniu schodów. Tutaj pojawia się pytanie, jaki rodzaj drewna wybrać na schody wewnętrzne?


gatunki występujące w Polsce

Bardzo dobrze sprawdzi się drewno, które jest twarde. Zaliczamy do niego jesion, buk, dąb oraz wiąz. Schody wykonane z takich surowców z pewnością posłużą nam na lata. Będą one odporne na zarysowania oraz uszkodzenia. Są, także przystępne cenowo ze względu na ich dostępność. Co najważniejsze, taka konstrukcja schodów będzie odpowiednio bezpieczna.

gatunki, które nie występują w Polsce

Coraz częściej ludzie sięgają po gatunki drewna trudniej dostępne, co świadczy również o ich wyższej cenie. Zainteresowaniem cieszy się mahoń, czy jesion skandynawski. Takie schody drewniane pięknie prezentują się we wnętrzu, zwłaszcza kiedy połączone są z salonem. Ich charakterystyczną cechą jest ciekawe ułożenie słojów oraz niebanalna kolorystyka.

Wybór schodów powinien być bardzo przemyślany. Ważną kwestią jest też wybór fachowca, który w solidny i precyzyjny sposób wykona powierzone zadanie. Najlepiej jest wybrać profesjonalistę z bogatym doświadczeniem. Dobrze jest, także zobaczyć prace wykonane przez daną firmę.

Dodaj komentarz


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Super fajny tonujący kolor, uwielbiam pomieszczenia z...
Rad-Pol oferuje szeroki wybór mebli włoskich od najlepszych...
Rad-Pol to internetowy sklep, w którym dostępne są wysokiej...
Rad-Pol to portal na temat włoskich mebli, na którym...
Światło jest bardzo ważne w pomieszczeniach.
Naturalne materiały wykończeniowe potrafią odmienić...
porada: Oklejamy meble
Okleina meblowa super zmienia wygląd naszych mebli. Sama...
Pokój dziecięcy zrobiłabym w kolorze białym z kolorowymi...