Meble - wszystko o meblach i meblarstwie PoradyJakie biurko i krzesło wybrać dla swojego dziecka?

Jakie biurko i krzesło wybrać dla swojego dziecka?

Jakie biurko i krzesło wybrać dla swojego dziecka?

Pozornie wybór biurka i krzesła do przestrzeni pokoju dziecięcego lub pokoju młodzieżowego jest prostą sprawą, jednakże wcale nie jest to takie oczywiste, jakim mogłoby się wydawać. Biurko powinno być odpowiednio dopasowane do wzrostu dziecka, które cały czas rośnie. Natomiast fotel lub krzesło powinny charakteryzować się ergonomiczną konstrukcją, która zapewni użytkownikom prawidłową postawę ciała nawet podczas wielogodzinnego siedzenia. Jak wybrać komfortowe biurko i krzesło dla dziecka?


Wielogodzinne siedzenie przy biurku

Dzieci przy biurku spędzają większą część swojego dnia - najpierw siedzą w szkole przy ławkach, następnie w domu odrabiają zadania i przygotowują się do sprawdzianów i kartkówek, a wieczorami siedząc przy biurku, czytając książki lub grają w gry na komputerze. Dzieci podobnie jak dorośli potrzebują komfortowych warunków podczas siedzenia przy biurku. Dziecko, które długo siedzi przy biurku powinno przede wszystkim zostać nauczone dobrych nawyków - niezwykle ważne jest wprowadzanie przerw, ponieważ pozycja siedząca nie jest naszą pozycją naturalną i nawet najwygodniejsze krzesło czy biurka nie sprawią, że po pewnym czasie nie będziemy odczuwać dyskomfortu. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest robienie krótkich przerw, podczas których dziecko się rozciągnie i rozprostuje nogi.

Zachowaj prawidłową postawę

Oczywiście kluczem do utrzymania przez dziecko prawidłowej postawy ciała podczas siedzenia przy biurku jest zwrócenie mu uwagi, jak również kupno ergonomicznego fotela, który będzie można w pełni dostosować do indywidualnych preferencji oraz sylwetki dziecka, np. z regulowaną wysokością siedziska, regulacją nachylenia oparcia, regulacją podłokietników, a także regulacją zagłówka. Kiedy dziecko siedzi przy biurku, warto zadbać o to, aby jego stopy znajdowały się bezpośrednio na podłożu, ponieważ ciężar ciała będzie się rozkładał również na stopy, a nie wyłącznie na kręgosłup. Łokcie powinny znajdować się również na biurku, ponieważ wtedy zmniejszymy napięcie na szyi i na karku. Do pracy i nauki potrzebne jest również krzesło lub fotel, który będzie odpowiednio dopasowany do wzrostu dziecka - tylko w taki sposób zadbamy o odpowiednie podparcie karku i lędźwi. Coraz chętniej wykorzystywanym rozwiązaniem są poduszki umieszczone przy lędźwiach oraz rozbudowane zagłówki, dzięki którym łatwiej jest utrzymać prawidłową postawę ciała.

Dodaj komentarz


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Super fajny tonujący kolor, uwielbiam pomieszczenia z...
Rad-Pol oferuje szeroki wybór mebli włoskich od najlepszych...
Rad-Pol to internetowy sklep, w którym dostępne są wysokiej...
Rad-Pol to portal na temat włoskich mebli, na którym...
drewniane podłogi sa ciepłe i miękkie. Jedyna wada to...
Od wielu lat dużą popularnością cieszą się lalki Barbie.
Czasem może okazać się, że nasza wizja wnętrza w...
Bardzo podobają mi się wnętrza, gdzie występuje akcent...