Meble - wszystko o meblach i meblarstwie PoradyJaki dom wybrać? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Jaki dom wybrać?

Jaki dom wybrać?

Wybierając miejsce zamieszkania większość osób waha się między domem wolno stojącym a mieszkaniem w bloku, ponieważ są to najczęściej spotykane opcje. Zazwyczaj zapomina się jednak o szeregówkach, które jak wszystko maja zarówno swoje zalety jak i wady. Osoby, które przeprowadziły się do nich z ciasnych bloków zadowolone są przede wszystkim z faktu posiadania większej przestrzeni, a co za tym idzie wygodą wynikającą z dodatkowych metrów kwadratowych.


Mieszkanie w szeregówkach, a sąsiedzi

Takie rozwiązanie niweluje też problem dużej ilości sąsiadów. Oczywiście tutaj też oni są, jednak są o wiele mniej dokuczliwi niż w zwykłych mieszkaniach w blokach. Osoby, które już zamieszkują szeregówki zwracają również uwagę na to, że jest w nich zazwyczaj bardzo ciepło, ponieważ sąsiednie domy ogrzewają się nawzajem.

Inne plusy i minusy

Dużym plusem jest także możliwość posiadania ogródka. Nie jest on zazwyczaj duży, ale w przypadku posiadania dzieci, spełnia bardzo ważną rolę. A poza tym, kiedy jest on nieduży, nie wymaga aż takiego nakładu pracy, jak ma to miejsce w przypadku posiadania domu. Jednak z drugiej strony jako minusy szeregówek wymienia się również często fakt przymusu samodzielnego dbania o cały dom. Chodzi tu między innymi o ocieplanie czy wymianę okien i innych sprzętów. Osoby przyzwyczajone do tego, że zajmuje się tym spółdzielnia mieszkaniowa, początkowo mogą narzekać. Problemem może być również umiejscowienie szeregówek. Zazwyczaj znajdują się one bowiem na osiedlach na obrzeżach miast. Powoduje to więc często kłopoty wynikające z dojazdu do pracy i czasu, jaki trzeba na to poświęcić. Dlatego też podjęcie decyzji o wyborze właśnie takiej opcji nie jest łatwe. Żeby się na to zdecydować należy rozważyć wszystkie za i przeciw sprawdzając, czy w przewadze znajdują się plusy czy minusy.

Dodaj komentarz

Renia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Własny dom najlepiej sprawdzi się dla rodzin z dziećmi. Wybór domu uzależniony jest zawsze od wielu czynników, np. od funduszy.


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Super fajny tonujący kolor, uwielbiam pomieszczenia z...
Rad-Pol oferuje szeroki wybór mebli włoskich od najlepszych...
Rad-Pol to internetowy sklep, w którym dostępne są wysokiej...
Rad-Pol to portal na temat włoskich mebli, na którym...
Aby rozjaśnić salon, wybrałabym jasne meble lub...
Aranżacja domu z wykorzystaniem rattanu świetnie wygląda.
porada: Oklejamy meble
Fajnie i tanie.Czego chcieć więcej?
Impregnacja mebli z litego drewna jest kluczowa jeśli chcemy...