Meble - wszystko o meblach i meblarstwie PoradyJak zaprojektować schody, aby były wygodne i bezpieczne? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Jak zaprojektować schody, aby były wygodne i bezpieczne?

Jak zaprojektować schody, aby były wygodne i bezpieczne?

Schody wewnętrzne są ważną część konstrukcyjną budynku, ponieważ pozwalają nam swobodnie poruszać się pomiędzy kondygnacjami. Budowa schodów zazwyczaj jest niezwykle dokładnie opisana w projekcie domu, ponieważ to tutaj można się dowiedzieć czy schody są otwarte na salon, czy występują w formie zamkniętej na klatce schodowej. Niezwykle ważne jest również podjęcie decyzji czy schody będą wylane z betonu podczas tworzenia stanu surowego domu, czy zostaną wykonane z drewna lub metalu i jako elementy samonośne zostaną zamontowane dopiero podczas wykańczania domu. 


Wygodne schody, jaki kształt wybrać?

Schody nie tylko różnią się od siebie kształtem stopni, ale również układem biegów - to głównie od tych rzeczy zależy komfort i bezpieczeństwo codziennego użytkowania schodów. Od wspomnianych cech również zależy poziom trudności wykonania schodów, a także koszty ich wykonania. Jednym z najbardziej praktycznych i wygodnych rozwiązań, które cieszą się sporą popularnością, są schody dwubiegowe, które dzięki krótkim dwóm biegom i spocznikowi gwarantują wygodę i bezpieczeństwo korzystania. Schody dwubiegowe są niezwykle popularnym rozwiązaniem, ponieważ nie zajmują wiele miejsca i można je oprzeć na słupach, ścianach, a anwet na podciągach. 

Jak zadbać o bezpieczne schody?

Aby schody były bezpiecznie, koniecznie jest uzupełnienie je w balustradę, dzięki której osoby starsze oraz dzieci będą mogły wesprzeć się podczas wchodzenia lub schodzenia - http://www.stolarts.pl/balustrady-altany/. Balustrada przymocowana przy schodach drewnianych jest gwarancją maksymalnego komfortu użytkowania. Bezpieczne schody powinny być wykonane z wysokogatunkowych materiałów wytwórczych przy pomocy specjalistycznych urządzeń, dzięki którym, produkt końcowy jest trwały i precyzyjnie wykonany. Warto zastanowić się nad schodami nośnymi lub schodami na konstrukcji betonowej, jak również nad schodami giętymi wykonanymi ze stali nierdzewnej, obok których nikt nie przejdzie obojętnie. 

Dodaj komentarz

Kazimierz
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Bardzo modne są teraz schody drewniane ze szklaną balustradą, wygląda to efektownie.


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Super fajny tonujący kolor, uwielbiam pomieszczenia z...
Rad-Pol oferuje szeroki wybór mebli włoskich od najlepszych...
Rad-Pol to internetowy sklep, w którym dostępne są wysokiej...
Rad-Pol to portal na temat włoskich mebli, na którym...
Moja mała dziewczynka kocha lalki niemowlaki. Idealna lalka...
Polecam ten artykuł.
Wygodna łazienka z wielką wanną. Super.
Uważam, że garderoba jest niezbędnym pomieszczeniem w...