Meble - wszystko o meblach i meblarstwie PoradyJak dbać o meble z litego drewna? Ocena 5 na podstawie 5 komentarzy

Jak dbać o meble z litego drewna?

Jak dbać o meble z litego drewna?

Meble z litego drewna to ponadczasowe elementy wyposażenia przestrzeni klasycznej, nowoczesnej oraz skandynawskiej. Klienci doceniają drewniane meble przede wszystkim za ich trwałość, stabilność, a także wysoce estetyczną prezentację — świetnie wyglądają w pomieszczeniach, wprowadzają do nich przytulny, a zarazem wyjątkowy charakter.


pielęgnacja przede wszystkim

Jednakże, aby meble z drewna służyły nam przez wiele lat, jednocześnie na tracąc na swoim uroku i zachowując pierwotny wygląd, należy o nie odpowiednio zadbać. Bez odpowiedniej pielęgnacji drewniane meble stracą na atrakcyjnym wyglądzie. Warto pamiętać, że meble stworzone z litego drewna nabierają charakteru wraz z upływem lat, ponieważ pokryte są one naturalnymi preparatami, które z czasem mogą doprowadzić do zmiany odcienia mebli. Aby meble z litego drewna nie straciły atrakcyjnego wyglądu, należy przestrzegać następujących zasad.

impregnacja

Przede wszystkim meble z litego drewna nie tolerują wilgoci, dlatego powinny być w odpowiedni sposób zaimpregnowane, jeżeli w codziennym użytkowaniu mogą mieć styczność z wodą, np. stół lub blaty w kuchni. Do codziennego przecierania mebli, warto stosować delikatnie nawilżoną lub całkowicie suchą ściereczkę.
Plamy z takich mebli należy usuwać od razu, ponieważ mogą one skutkować nieestetycznymi odbarwieniami. Należy unikać również styczności gorących garnków z meblami, ponieważ może to doprowadzić do powstania przebarwień — warto używać podstawek pod gorące naczynia, aby nie uszkodzić mebli.
Jeżeli na naszych meblach pojawią się odpryski lakieru, należy działać natychmiast — nie wolno czekać aż usterka się pogłębi. Co więcej, drewno powinno zostać poddane prawidłowej konserwacji — raz na jakiś czas, należy przetrzeć drewno odpowiednim olejem. Jeżeli meble z litego drewna służą nam dłuższy czas, warto przeprowadzić konserwację mebli lakierowanych, która polega na usunięciu resztek lakieru, wyczyszczenia drewna oraz nałożeniu nowej warstwy produktu.

Dodaj komentarz

Kaja
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

O meble z litego drewna Trzeba dbać, aby zostały z nami na długo i pięknie wyglądały.

Brygida
Dodano:
0
0

Dokładnie, lite drewno powinno być odpowiednio impregnowane.

Staszek
Dodano:
0
0

Trzeba uważać aby meble z litego drewna nie były w pomieszczeniu, w którym znajduje się dużo wilgoci. Chronić będzie ich impregnacja odpowiednim preparatem.

Marcel
Dodano:
0
0

Impregnacja mebli z litego drewna jest kluczowa jeśli chcemy utrzymać mebel w dobrym stanie na dłuższy czas.

Julia
Dodano:
0
0

O meble z litego drewna należy bardzo dbać. Niestety na moim stole pojawiły się bardzo nieestetyczne odbarwienia od gorącego kubka z herbatą. Trzeba na to uważać i stawiać gorące naczynia na podstawkach.


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Rad-Pol oferuje szeroki wybór mebli włoskich od najlepszych...
Rad-Pol to internetowy sklep, w którym dostępne są wysokiej...
Rad-Pol to portal na temat włoskich mebli, na którym...
Rad-Pol oferuje wysokiej jakości meble włoskie produkowane w...
Wybór mebli młodzieżowych czasami jest trudny. Ja...
Stare meble mogą odzyskać drugie życie po renowacji i...
Aranżacja salonu może zaczynać się od prostych dodatków,...
To jaki wybierzemy fotel ma duże znaczenie dla stanu naszego...