Meble - wszystko o meblach i meblarstwie PoradyJak dbać o meble z litego drewna? Ocena 5 na podstawie 5 komentarzy

Jak dbać o meble z litego drewna?

Jak dbać o meble z litego drewna?

Meble z litego drewna to ponadczasowe elementy wyposażenia przestrzeni klasycznej, nowoczesnej oraz skandynawskiej. Klienci doceniają drewniane meble przede wszystkim za ich trwałość, stabilność, a także wysoce estetyczną prezentację — świetnie wyglądają w pomieszczeniach, wprowadzają do nich przytulny, a zarazem wyjątkowy charakter.


pielęgnacja przede wszystkim

Jednakże, aby meble z drewna służyły nam przez wiele lat, jednocześnie na tracąc na swoim uroku i zachowując pierwotny wygląd, należy o nie odpowiednio zadbać. Bez odpowiedniej pielęgnacji drewniane meble stracą na atrakcyjnym wyglądzie. Warto pamiętać, że meble stworzone z litego drewna nabierają charakteru wraz z upływem lat, ponieważ pokryte są one naturalnymi preparatami, które z czasem mogą doprowadzić do zmiany odcienia mebli. Aby meble z litego drewna nie straciły atrakcyjnego wyglądu, należy przestrzegać następujących zasad.

impregnacja

Przede wszystkim meble z litego drewna nie tolerują wilgoci, dlatego powinny być w odpowiedni sposób zaimpregnowane, jeżeli w codziennym użytkowaniu mogą mieć styczność z wodą, np. stół lub blaty w kuchni. Do codziennego przecierania mebli, warto stosować delikatnie nawilżoną lub całkowicie suchą ściereczkę.
Plamy z takich mebli należy usuwać od razu, ponieważ mogą one skutkować nieestetycznymi odbarwieniami. Należy unikać również styczności gorących garnków z meblami, ponieważ może to doprowadzić do powstania przebarwień — warto używać podstawek pod gorące naczynia, aby nie uszkodzić mebli.
Jeżeli na naszych meblach pojawią się odpryski lakieru, należy działać natychmiast — nie wolno czekać aż usterka się pogłębi. Co więcej, drewno powinno zostać poddane prawidłowej konserwacji — raz na jakiś czas, należy przetrzeć drewno odpowiednim olejem. Jeżeli meble z litego drewna służą nam dłuższy czas, warto przeprowadzić konserwację mebli lakierowanych, która polega na usunięciu resztek lakieru, wyczyszczenia drewna oraz nałożeniu nowej warstwy produktu.

Dodaj komentarz

Kaja
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

O meble z litego drewna Trzeba dbać, aby zostały z nami na długo i pięknie wyglądały.

Brygida
Dodano:
0
0

Dokładnie, lite drewno powinno być odpowiednio impregnowane.

Staszek
Dodano:
0
0

Trzeba uważać aby meble z litego drewna nie były w pomieszczeniu, w którym znajduje się dużo wilgoci. Chronić będzie ich impregnacja odpowiednim preparatem.

Marcel
Dodano:
0
0

Impregnacja mebli z litego drewna jest kluczowa jeśli chcemy utrzymać mebel w dobrym stanie na dłuższy czas.

Julia
Dodano:
0
0

O meble z litego drewna należy bardzo dbać. Niestety na moim stole pojawiły się bardzo nieestetyczne odbarwienia od gorącego kubka z herbatą. Trzeba na to uważać i stawiać gorące naczynia na podstawkach.


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Super fajny tonujący kolor, uwielbiam pomieszczenia z...
Rad-Pol oferuje szeroki wybór mebli włoskich od najlepszych...
Rad-Pol to internetowy sklep, w którym dostępne są wysokiej...
Rad-Pol to portal na temat włoskich mebli, na którym...
Kolory ścian powinny być zgodne z stylem w jakim urządzamy...
Projekt indywidualny to zdecydowanie idealny projekt dla mnie.
Skorzystałem z fachowej pomocy specjalistów z biura...
mam okulary z drewna egoztycznego - są mega! .