Meble - wszystko o meblach i meblarstwie PoradyDrewno jako materiał budowlany Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Drewno jako materiał budowlany

Drewno jako materiał budowlany

Współcześnie bardzo popularne są domy budowane z drewna. Nie tylko one jednak wykonywane są z tego materiału. Jest on bardzo popularny w architekturze i budownictwie, ponieważ posiada wiele zalet, które są doceniane od pokoleń.


Drewno wykorzystuje się w budownictwie, ponieważ jest ono wytrzymałe oraz pozwala na formowanie różnych kształtów, produktów i półproduktów o wielu wymiarach i zastosowaniach. Do budownictwa są używane zarówno drzewa liściaste, jak i te iglaste. Ze względu na ich poszczególne właściwości konkretne gatunki drzew są wykorzystywane do różnych celów, w których najlepiej się one sprawdzą. Drewno nie ma negatywnego wpływu ani na organizm człowieka ani na środowisko. Używając go możemy być więc pewni, że dbamy o naszą planetę oraz własny komfort, który zapewnia drewno w naszym otoczeniu. Dom z drewna gwarantuje bowiem świetną izolację przed gorącym powietrzem w lecie, a w zimie zatrzymuje ciepło we wnętrzu budynku. Drewniane podłogi są ciepłe i przyjemne w dotyku. Poza tym wytrzymuje ono zmienne warunku na dworze, nie niszczy się w kontakcie z opadami czy też wahającą się temperaturą. W ten sposób budowli z drewna możemy być w 100% pewni. Ich wytrzymałość zaskoczy niejednego. Oprócz domów, drewniane są również garaże, altany, zadaszenia, konstrukcje dachów. Niektórzy budują część domów z drewna, a reszta pozostaje z cegły czy pustaka. Wówczas dom posiada wiele właściwości i wygląda bardzo nowocześnie. Konstrukcje drewniane potrafią również być bardzo estetycznie wykonane. W drewnie można bowiem rzeźbić, stosować pewne ułożenia belek, wycięcia czy też dekoracje.

Nie tylko uniwersalność drewna w budownictwie jest dobrze znana, ale też możliwość stworzenia z niego pięknych elementów architektury. Dlatego bardzo modne stają się dekoracje w ogrodzie wykonane z drewna, ale też ogrodzenia, pergole czy płotki.

Tagi

Dodaj komentarz

Pola
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Nie podobają mi się domy drewniane, ale drewno wykorzystane do budowy do altany jest świetnym pomysłem.


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Uważam, że lepiej jest skorzystać z porad projektanta, niż...
Uwielbiam stylowe lampy włoskie wiszące.
Inwestowanie w modną aranżację wnętrza z pewnością...
Projektant wnętrz u mnie to była ogromna ulga. Polecam...
Kolory ścian powinny być zgodne z stylem w jakim urządzamy...
Świetny artykuł. Akurat będę kupowała meble do mojego...
Aranżacja pokoi w mieszkaniu moim zdaniem powinna być...
Płyta osb super nadaje się do obudowania ścian. Polecam