Meble - wszystko o meblach i meblarstwie PoradyCzyszczenie mebli salonowych Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Czyszczenie mebli salonowych

Czyszczenie mebli salonowych

Ogarnięci euforią zakupów często nawet nie zastanawiamy się, ile kłopotów może przysporzyć nam późniejsze czyszczenie mebli salonowych. A przecież siadamy w nich po męczącym dniu pracy, czasem jemy posiłek, lub zasypiamy przed telewizorem. Siłą rzeczy po pewnym czasie będą brudne, jak wszystkie sprzęty użytkowe.


O klasyczne nowoczesne meble do salonu najlepiej oczywiście dbać na bieżąco. Jeśli obite są tapicerką bawełnianą, zazwyczaj wystarczy regularnie je odkurzać. Nie poleca się czyszczenia ich na mokro – jeśli już dojdzie do materiału wypełniającego wnętrze kanapy, czy fotela, najlepiej od razu wysuszyć dane miejsce suszarką. Najlepiej oczywiście, kiedy obicie daje się zdjąć. Wtedy jesteśmy w stanie dokładnie wyprać je w odpowiedniej temperaturze, dzięki czemu pozbędziemy się na przykład roztoczy (ważne szczególnie dla alergików).  Elementy drewniane – podłokietniki, boki foteli – najlepiej przecierać z kurzu miękką, flanelową szmatką. Po przetarciu na wilgotno użyć specjalistycznego środka do pielęgnacji drewna, który nada mu połysk i uchroni przed zabrudzeniem na jakiś czas.

Rozlane płyny z mebli skórzanych dają się usunąć stosunkowo łatwo, o ile oczywiście działamy szybko. Zazwyczaj wystarczy wytrzeć plamę do sucha - szczególnie, jeśli wcześniej natłuściliśmy powierzchnię specjalnym woskiem, który pomaga zachować pierwotny kolor obicia. Jeśli zmagamy się z poważnym brudem, czasem nie warto stosować domowych metod. Zazwyczaj ograniczają się one do użycia Domestosa, bądź pasty do zębów. Mogą jednak one trwale uszkodzić poszycie, pozostawiając nas i tak z niewywabioną plamą. W tej kwestii warto czasem zdać się na profesjonalistów, którzy dysponują odpowiednimi środkami.

Dodaj komentarz

Ania
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Bardzo ciekawy artykuł.Polecam go przeczytać.

Krystyna
Dodano:
0
0

Czyszczenie mebli tapicerowanych w moim domu jest raz na 2 lata. Firma sprzątająca dobrze sobie z tym radzi, a meble są odswieżone.


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Super fajny tonujący kolor, uwielbiam pomieszczenia z...
Rad-Pol oferuje szeroki wybór mebli włoskich od najlepszych...
Rad-Pol to internetowy sklep, w którym dostępne są wysokiej...
Rad-Pol to portal na temat włoskich mebli, na którym...
Pokój mojego dziecka z pewnością będzie w pastelowych...
Niektórzy ulegają emocjom i zaczynają aranżację wnętrz...
Projektant tak dobierze kolory i wzory, że nic nie będzie...
U mnie w domu pomysły na aranżację wnętrz podsunął mi...