Meble - wszystko o meblach i meblarstwie PoradyBiżuteria i okulary z drewna Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Biżuteria i okulary z drewna

Biżuteria i okulary z drewna

Wiele dodatków i ozdób jest obecnie produkowanych z drewna. To jeden z najbardziej szlachetnych i wytrzymałych materiałów, co zaczynamy coraz bardziej doceniać. Dzięki dodatkom z drewna czujemy się bardziej eko oraz mamy świadomość posiadania rzeczy z górnej półki. Ich przykładem mogą być chociażby okulary czy biżuteria.

Drewniane okulary to zazwyczaj ręcznie wykonywane przedmioty. Wyglądają one bardzo solidnie i w zależności od rodzaju, czasami wyróżniają się widoczną z daleka konstrukcją z drewna, a innym razem stanowią produkty jak każde inne. Drewno może być bowiem malowane i nie odróżnia się niczym od innych materiałów. W zależności czy chcemy się okularami z drewna pochwalić czy też po prostu zapewnić sobie komfort noszenia i używania drewnianych oprawek, możemy wybrać najlepszą dla nas opcję produktu. Zazwyczaj oprawki z drewna dotyczą okularów przeciwsłonecznych, jednak czasami są one produkowane też do szkieł korekcyjnych. Można również zakupić okulary z drewna ze szkłami zerowymi, by po prostu uczynić z nich ozdobę.


Z drewna produkowana jest także biżuteria. I nie należy jej kojarzyć tylko z kolorowymi koralami będącymi pamiątką z gór. Drewniana biżuteria to wysokiej jakości pierścionki, wisiorki, kolczyki czy też bransoletki. Nieraz ciężko jest rozpoznać, że zostały one wykonane z drzewa. Do produkcji biżuterii z drewna jest wykorzystywane nie tylko dobrze znane drewno, występujące także w Polsce, ale też drewno egzotyczne np.: kokosowe, palmowe. Wygląda ono nieco inaczej niż nasze. Jest stosowane do wielu rodzajów ozdób, zarówno dla pań, jak i panów. Są to zarówno bardzo dekoracyjne, złożone z wielu elementów przedmioty, jak i te skromne, które potrafią uzupełnić wygląd oraz dopasować się do każdej tworzonej przez nas stylizacji. Tworzone są one w całości z drewna, jak i w połączeniu z rzemykami, kamykami i muszelkami.

Tagi

Dodaj komentarz

Wiola
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Super wyglądają te okulary oraz biżuteria z drewna.Chyba się skuszę.

Gabryśka
Dodano:
0
0

Drewno jest bardziej eko niż plastik, dlatego lubię to rozwiązanie.

Teresa
Dodano:
0
0

Mam takie okulary, w których drewno jest mocnym akcentem.

Ania
Dodano:
0
0

mam okulary z drewna egoztycznego - są mega! .


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

odkurzacz profesjonalny jest przede wszystkim mocniejszy od...
szukałam właśnie jakiejś szafki łazienkowej, super, że...
Zawsze zmieniam wystrój gdy nadchodzi wiosna, od razu każdy...
Bardzo ciekawy artykuł, pomógł mi :)
Jeśli tylko jest taka możliwość trzeba inwestować w...
Ciastolina jest świetnym pomysłem na prezent dla dzieci....
Trzeba uważać aby meble z litego drewna nie były w...
Świetnym pomysłem są meble z drewna.