Meble - wszystko o meblach i meblarstwie Dom i OgródO czym warto wiedzieć wybierając łóżeczko dla niemowlaka?

O czym warto wiedzieć wybierając łóżeczko dla niemowlaka?

berlin-1571046-1920.jpg

Najważniejszym elementem wyposażenia każdego pokoiku dziecięcego jest oczywiście łóżeczko. Dzieci, a zwłaszcza niemowlęta spędzają większość dnia śpiąc, dlatego też koniecznością jest zadbanie o odpowiedni mebel. Trzeba mieć a uwadze, że dzieci w różnym wieku mają różne potrzeby i łóżko dla niemowlęcia jest czymś zupełnie innym niż łóżko dla np. przedszkolaka. Na co przede wszystkim zwrócić uwagę przy wyborze łóżeczka dla niemowlaka?


Funkcja obniżania materaca

Na rynku dostępne są rozmaite łóżeczka dziecięce, wyposażone w dodatkowe funkcje czy zdobione. Tak duży wybór sprawia, że rodzice niejednokrotnie mają duży problem z wyborem tego odpowiedniego. Jeżeli szukasz standardowego łóżeczka, powinieneś wziąć pod uwagę kilka aspektów. W przypadku niemowląt nie ma obaw, że dziecko będzie próbować wychodzić z łóżeczka, przynajmniej na razie. Dlatego też warto zadbać, by maluch od pierwszych dni życia spał w łóżeczku zabezpieczonym szczebelkami, z możliwością regulacji wysokości materaca. Rozwiązanie to znacząco ułatwia odkładanie i wyciąganie dziecka z łóżka, pozytywnie wpływając na komfort życia młodych rodziców. Jako że dziecko w pierwszych miesiącach nie wierci się, nie podnosi i nie próbuje wyjść, wysokość materaca ustawia się na tę najwyższą. Wraz z rozwojem malca, dno obniża się coraz bardziej, ograniczając maluchowi możliwość wyjścia z łóżeczka.

Wyjmowane szczebelki

Warto wybrać także łóżeczko posiadające wyjmowane szczebelki lub wyposażone w funkcję przekształcenia w tapczanik. Dzięki temu rozwiązaniu dziecko po uzyskaniu odpowiednich umiejętności oraz wieku będzie mogło samodzielnie opuszczać łóżeczko, uniezależniając się tym samym od pomocy rodziców. Mniejsze dzieci, które jeszcze nie chodzą, ale już próbują się wspinać, będą przez takie szczebelki skutecznie zablokowane, a rodzice nie będą musieli się obawiać o to, że maluch przypadkiem spadnie z łóżeczka.

Dodatkowa szuflada

Decydując się na zakup łóżeczka dla niemowlaka sprawdź także, czy jest ono wyposażone w dodatkowe szuflady. To idealne rozwiązanie dla dzieci, które dysponują dużą ilością zabawek czy ubranek. Funkcjonalna szuflada to także najlepsze miejsce na pościel lub inne dodatki niezbędne w pokoju malucha. W zależności od modelu łóżeczka, najczęściej można spotkać szuflady na prowadnicach lub kółkach, przemieszczających się bezpośrednio po podłodze.

Możliwość założenia przewijaka

Łóżeczko z możliwością zamontowania nakładki na na przewijak to świetna opcja do pomieszczeń i małym metrażu. W pokoju, w którym nie ma miejsca na dodatkową komodę takie rozwiązanie będzie naprawdę dobrą opcją. Do wyboru są różne rodzaje przewijaków na łóżeczka np. miękkie i łatwe w demontażu ceratki lub stabilne, drewniane nakładki na barierki. Nakładka miękka jest z reguły łatwa do strącenia, ale z drugiej strony łatwo ją zdjąć i zajmuje mało miejsca. W przypadku drewnianych przewijaków nie ma ryzyka strącenia przez dziecko, a dodatkowo może być wyposażony w dodatkowe pojemniki np. na pieluszki czy kosmetyki dziecięce.
Jak widać wybór łóżeczek dla niemowląt jest bardzo duży. Najważniejszym, co trzeba zapewnić dziecku jest przede wszystkim bezpieczeństwo. Dlatego też warto wybrać mebel, którzy jest doskonale wykończony i pokryty bezpiecznymi dla dzieci preparatami, posiadającymi atesty. W ofercie sklepu Resmar znajduje się szeroki wybór łóżeczek, wśród których każdy rodzic znajdzie coś dla siebie oraz swojego dziecka.

Dodaj komentarz


Warto przeczytać

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Super fajny tonujący kolor, uwielbiam pomieszczenia z...
Rad-Pol oferuje szeroki wybór mebli włoskich od najlepszych...
Rad-Pol to internetowy sklep, w którym dostępne są wysokiej...
Rad-Pol to portal na temat włoskich mebli, na którym...
Na rynku jest tak ogromny wybór różnego typu krzeseł, że...
Łóżko to najważniejszy element w całym mieszkaniu.Pozwala...
Już nigdy nie kupię mebli w sklepie skoro mogę mieć meble...
Urządzanie pokoju dla dzieci to świetna zabawa ,która może...