Meble - wszystko o meblach i meblarstwie Dom i OgródNowy trend: elegancki szklany stół Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Nowy trend: elegancki szklany stół

berlin-1571046-1920.jpg

Stoły szklane są bardzo eleganckie i stylowe. Wprowadzają do pomieszczenia wielki urok, potrafią być istotnym dodatkiem w mieszkaniu. Często wybierane bywają szczególnie do mieszkań urządzonych w stylu nowoczesnych. Potrafią doskonale wkomponować się w proste, minimalistyczne, a zarazem funkcjonalne i szykowne wnętrza.


Przemyślany zakup

Stoły szklane świetnie sprawdzają się zarówno w kuchni, jadalni, jak i w salonie. Wybierając jednak taki stół należy zdać sobie sprawę z kilku rzeczy. Przede wszystkim szkło nie jest materiałem niezniszczalnym. Stosunkowo łatwo jest je zarysować i wygląda wtedy nieatrakcyjnie. Oczywiście nowoczesne stoły szklane wykonane są najczęściej z szkła bardzo wytrzymałego, nierzadko z kilku jednak warstw. Nie zmienia to jednak fakt, iż trzeba je użytkować w sposób należyty. Lepiej zapobiegać ewentualnemu zarysowaniu, niż oglądać je przez kilka następnych lat. Szkło łatwo się czyści, zazwyczaj wystarczy przetrzeć je szmatka nasączoną odpowiednim preparatem. Później przecieramy stół na sucho i otrzymujemy czysto wyglądający, zadbany mebel. Niestety - taką czynność będziemy musieli powtarzać bardzo często w przypadku posiadania stołu szklanego. Widać na nim każde zabrudzenie, każdy odcisk palca czy tez inny ślad. Ma to wady i zalety. Nikt nie chce przecież żyć w brudzie, zależy nam na tym, aby ewentualne nieczystości były widoczne, bo szybko możemy się ich pozbyć.

Utrzymanie

W przypadku szklanego blatu może to jednak przybierać przesadną formę. Jeśli ze stołu korzystamy często w ciągu dnia - równie często trzeba będzie go przecierać. Może nie po każdym użyciu, ale przynajmniej raz na jakiś czas. Stoły szklane nie muszą być wykonane z szkła przezroczystego. Pięknie i elegancko wyglądają w mieszkaniu stoły wykonane z czarnego szkła, jednak do najbardziej praktycznych nie należą. Osadzający się na nich kurz może nas przyprawić o zawrót głowy. Jest na takim blacie na prawdę bardzo widoczny. Stół szklany jest meblem ładnym i szykownym - przekonaj się i zobacz szklane stoliki na http://www.exceleo.pl/sklep/stoly.html. Wykonywane tam są stoliki szklane w różnym stylu, dzięki czemu możemy wkomponować je w specyfikę konkretnego pomieszczenia. Prezentują się dobrze zarówno w małych pokojach, jak i dużych wnętrzach. Nie mniej jednak przez niektórych bywają określane jako niepraktyczne i polecane bardziej jako ozdoba niż często użytkowany mebel.

Dodaj komentarz

Jagoda
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Pięknie wygląda stół szklany ale dla mnie idealny będzie jednak drewniany jest bardziej wytrzymały i lepiej się sprawdzi przy dzieciach.

Karol
Dodano:
0
0

Szkoda, że na szklanym stole tak szybko widać zabrudzenia.

Magdalena
Dodano:
0
0

Nie wybiorę szklanego stołu do mojego wnętrza z powodu tego, że widać na nim każde zabrudzenie i odcisk. Pomimo faktu, że bardzo podoba mi się taki stół wizualnie, nie nadążyłabym ze sprzątaniem przy dwójce dzieci.

Urszula
Dodano:
0
0

Szklane stoły są nowoczesnym rozwiązaniem wybieranym coraz częściej. Niestety wadą jest ze bardzo odznaczają się na nich jakiekolwiek zabrudzenia.


Warto przeczytać

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

szukałam właśnie jakiejś szafki łazienkowej, super, że...
Zawsze zmieniam wystrój gdy nadchodzi wiosna, od razu każdy...
Bardzo ciekawy artykuł, pomógł mi :)
Bardzo modne są teraz schody drewniane ze szklaną...
Zawsze zmieniam wystrój gdy nadchodzi wiosna, od razu każdy...
Kuchnia na wymiar jest nieco droższa niż taka kupiona w...
Urządzenie pokoju dziecka nie należy do łatwych zadań....
Bardzo ciekawy artykuł, pomógł mi :)