Meble - wszystko o meblach i meblarstwie Dom i OgródNowoczesne ławy i stoliki kawowe do wnętrz

Nowoczesne ławy i stoliki kawowe do wnętrz

berlin-1571046-1920.jpg

Stolik kawowy to wielofunkcyjny mebel, który można znaleźć w niemalże każdym salonie lub pokoju dziennym. To wokół niego w dużej mierze odbywa się życie rodzinne i towarzyskie domowników. Może stanowić zarówno miejsce do odłożenia pilota od telewizora, kubka z kawą lub ustawienia dekoracyjnego wazonu w kwiatami, jak i blat na miski z przekąskami oraz napoje. Powinien więc łączyć w sobie stabilność i trwałość z efektownym wyglądem. Współczesne ławy i stoliki to już nie tylko standardowe, prostokątne blaty osadzone na czterech nogach, ale również nowoczesne, minimalistyczne formy w zdecydowanej, bądź wręcz przeciwnie - neutralnej kolorystyce.


Miłośnicy nowoczesnych form, wybierając stolik kawowy lub ławę do swojego wnętrza, mogą zdecydować się chociażby na rozwiązanie dość klasyczne, ale wciąż efektowne, jakim jest minimalistyczny stolik w kolorze czerni lub bieli. Jest to opcja uniwersalna, która sprawdzi się w wielu aranżacjach i mimo pozornej zwyczajności, podkreśli ich nowoczesny charakter. Dodatkowo zestawiona z kontrastowymi dodatkami pomoże ożywić wnętrze i uczynić je interesującym. Może on mieć tradycyjny prostokątny lub też kwadratowy czy okrągły kształt. Sprawdź tutaj

Osoby preferujące bardziej spektakularne rozwiązania powinny zwrócić uwagę na modele, w których szklane blaty połączono z fantazyjnie uformowanymi podstawami. Zazwyczaj prezentują się one intrygująco, przykuwają wzrok osób przebywających we wnętrzu i nadają mu futurystycznego charakteru. Ich podstawy mogą być wykonane zarówno z płyty meblowej, jak i chromowanej stali.
Styl nowoczesny to jednak nie tylko futuryzm, ale też elementy loftowe, w których drewniane blaty łączone są z surowymi, geometrycznymi podstawami z malowanej na czarno stali. Docenią je miłośnicy prostych form i naturalnej kolorystyki. We wnętrza eleganckie wpasują się natomiast modele o ażurowych podstawach i blatach z czarnego szkła. Wybór odpowiedniego stolika do wnętrza zależy więc w dużej mierze od gustu i potrzeb domowników - opcji do wyboru jest bowiem bardzo dużo.

Dodaj komentarz


Warto przeczytać

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

szukałam właśnie jakiejś szafki łazienkowej, super, że...
Zawsze zmieniam wystrój gdy nadchodzi wiosna, od razu każdy...
Bardzo ciekawy artykuł, pomógł mi :)
Bardzo modne są teraz schody drewniane ze szklaną...
Kuchnia na wymiar jest nieco droższa niż taka kupiona w...
Bardzo ciekawy pomysł na aranżacje kuchni.Nigdy nie byłam w...
Jak już wybuduję dom to na pewno przeznaczę jakiś kąt na...
Jestem dużym fanem stylu retro. Co chwilę skupuję dekoracje...