Meble sosnowe - wady i zalety

berlin-1571046-1920.jpg

Meble sosnowe są ładne, posiadają też wiele zalet. Nie są co prawda wolne od wad, nie mniej jednak w żadnym wypadku te ograniczenia nie zmniejszają walorów użytkowych mebli z sosny. Meble sosnowe będą rewelacyjnym rozwiązaniem dla osób, które chcą nabyć piękne meble drewniane, ale nie chcą na nie wydać majątku. 


Stosunkowo niewielkim kosztem przy ich pomocy można stylowo i z klasą wyposażyć całe mieszkanie. Cena zdecydowanie nie jest jednak jedyną zaletą tego typu przedmiotów. Meble sosnowe przede wszystkim są atrakcyjne wizualnie, mają wszystkie zalety drewna - takie jak właściwości elektrostatyczne, antyalergiczne. Charakteryzują się ponad to higroskopijnością. Meble sosnowe są stosunkowo odporne na uszkodzenia, nie mniej jednak trzeba też mieć na uwadze właściwą pielęgnację przedmiotów, systematyczną ich impregnację. Warto zauważyć, że sosnowe meble w surowym stanie można pomalować na wiele ciekawych kolorów.

Z tego też względu niezwykle często przedmioty goszczą w pokojach dzieci, ale będą też rewelacyjnie prezentowały się w korytarzu, sypialni, a nawet w pokoju dziennym. Z sosny tworzyć można rozliczne szafki, półki, łóżka, toaletki, a także skrzynie i stoliki. Meble sosnowe wykazują pewne tendencje do ciemnienia, nie mniej jednak nie zawsze jest to odbierane w kategorii wady. Są co prawda nieco mniej trwałe niż ich dębowe czy też bukowe odpowiedniki, ale przy odpowiednim użytkowaniu i pielęgnacji będą służyły równie długo.

Dodaj komentarz


Warto przeczytać

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Super fajny tonujący kolor, uwielbiam pomieszczenia z...
Rad-Pol oferuje szeroki wybór mebli włoskich od najlepszych...
Rad-Pol to internetowy sklep, w którym dostępne są wysokiej...
Rad-Pol to portal na temat włoskich mebli, na którym...
Okrągły stolik do salonu to strzał w dziesiątkę.
Białe plastikowe krzesła na trzech drewnianych nóżkach...
Rad-Pol to internetowy sklep, w którym dostępne są wysokiej...
Istnieje szeroki wybór fotela bujanego dzięki temu każdy...