Meble na wymiar

berlin-1571046-1920.jpg

Budowane obecnie domy i mieszkania mogą przybrać naprawdę wyjątkowe kształty. Niestandardowych pomieszczeń nie da się jednak łatwo urządzić wykorzystując meble sprzedawane w zwyczajnym salonie. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na zamówienie sprzętów robionych na wymiar. 


Pozwala to na efektywniejsze wykorzystanie dostępnego miejsca i podkreślenie indywidualnego charakteru pomieszczenia. Często – chcąc urządzić sobie przytulną sypialnię, bądź gabinet – decydujemy się na zagospodarowanie poddasza. Przez okna w ukośnym dachu wpada do niego dużo naturalnego światła i niesionego przez promienie słoneczne ciepła. Znajduje się na samym szczycie domu, nie dociera więc do niego codzienny gwar. Jednak skosy oznaczają, że nie wstawimy tam standardowej szafy i półek. Wolną przestrzeń najlepiej zorganizować poprzez zabudowę skosów meblami na wymiar.

I tak nie bylibyśmy w stanie swobodnie się pod nimi poruszać, a w ten sposób przynajmniej zyskujemy miejsce na przechowywanie ubrań i innych rzeczy osobistych. Również sprzęt audio – wideo możemy ustawić na specjalnie do tego celu wykonanej meblościance. W kuchni zamiast krzeseł stawiamy stylowe hokery. Ogranicza nas w zasadzie tylko nasza wyobraźnia. Jeśli boimy się, że nie damy sobie rady z wynoszeniem ciężkich sprzętów po schodach, są to obawy zupełnie bezpodstawne. Minęły już czasy, kiedy przenosiliśmy do spółki z sąsiadem ciężką, dębową szafę. Produkowane obecnie meble dają się z łatwością skręcić i rozkręcić, a przez to są całkowicie mobilne. Wystarczy więc rozłożyć je na czynniki pierwsze.

Dodaj komentarz


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

odkurzacz profesjonalny jest przede wszystkim mocniejszy od...
szukałam właśnie jakiejś szafki łazienkowej, super, że...
Zawsze zmieniam wystrój gdy nadchodzi wiosna, od razu każdy...
Bardzo ciekawy artykuł, pomógł mi :)
Bywa tak, że nieodpowiednia konfiguracja mebli dodatkowo...
Warto wybrać wysokiej jakości meble oraz takie, które...
Posiadam w swoim mieszkaniu kanapę z funkcją spania i bardzo...
odpowiednio zaimpregnowane meble z bali drewnianych będą...