Meble - wszystko o meblach i meblarstwie Dom i OgródMeble i ich wpływ na psychofizyczny rozwój dziecka

Meble i ich wpływ na psychofizyczny rozwój dziecka

berlin-1571046-1920.jpg

Meble dziecięce stanowią podstawowe akcesoria jakie są konieczne do tego, aby właściwie urządzić pokój małego brzdąca. Pamiętać należy bowiem o tym, że to jaki zestaw mebli dziecięcych wybierzemy ma ogromy wpływ na psychofizyczny rozwój naszej latorośli. W związku z tym, nie ma sensu inwestowanie pieniędzy w takie elementy meblowe, które w praktyce okażą się zbyteczne lub nieużyteczne. 


Gabaryty

Jeśli decydujemy się nabyć meble dziecięce to przede wszystkim warto byłoby zwrócić uwagę na to jakiej są one wielkości. Najlepiej zatem wybrać takie, które gabarytowo okażą się odpowiednie dla dziecka. To znaczy, że nie ma sensu kupowanie olbrzymich mebli, które są zbyt potężne i niedelikatne. Ponadto warto także mieć na względzie kwestie dotyczące odpowiedniej kolorystyki. A zatem bezsensowne zupełnie jest nabywanie ciemnych zestawów meblowych. Dzieci lubią żywe i ciepłe barwy więc najlepiej jest poszukać mebli w jasnych odcieniach.

Wykończenie

Poza tym, meble dziecięce powinny być łagodnie zakończone. Nie mogą więc mieć ostrych rogów, zbytnio wystających kantów czy twardych obić. W ten sposób unikniemy wszelkich niebezpiecznych sytuacji związanych z różnego rodzaju urazami. Ponadto warto także pamiętać o tym, że meble dziecięce często wykorzystywane są również jako dośc nietypowe miejsce do zabawy. Na komodach, półkach i szafkach dzieci uwielbiają rozrzucać i pozostawiać swoje klamoty więc meble te muszą być solidne i wytrzymałe tak, aby szybko nie ulegały uszkodzeniom i zniszczeniu.

Dodaj komentarz


Warto przeczytać

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Super fajny tonujący kolor, uwielbiam pomieszczenia z...
Rad-Pol oferuje szeroki wybór mebli włoskich od najlepszych...
Rad-Pol to internetowy sklep, w którym dostępne są wysokiej...
Rad-Pol to portal na temat włoskich mebli, na którym...
Super fajny tonujący kolor, uwielbiam pomieszczenia z...
Łóżko powinniśmy wybierać z głową. Powinniśmy wybrać...
Bardzo dobry pomysł. Meble drewniane prezentują się bardzo...
Exceleo jest portalem, który przede wszystkim zajmuje się...