Meble - wszystko o meblach i meblarstwie Dom i OgródMeble dębowe - wady i zalety Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Meble dębowe - wady i zalety

berlin-1571046-1920.jpg barowe meble dębowe - hokery

Drewniane meble potrafią oczarować nawet bardzo wybrednego krytyka piękna. Jeśli zadbamy o nie należycie, okażą się też wyjątkowo trwałe i odporne na uszkodzenia. Drewniane meble dębowe cenione są szczególnie szeroko - bowiem charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia i na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych.

 


Dąb to symbol trwałości, siły. Meble z tego gatunku drewna potrafią zatem służyć wyjątkowo długo, nie tracąc przy tym swoich walorów. Są twarde, solidne. Meble dębowe są stosunkowo ciężkie, a przez to bardzo stabilne. Warto zauważyć, że pomimo wysokiej twardości - drewno jest łatwe w obróbce. Zabarwienie pięknych mebli dębowych jest szerokie - wybierać można spośród różnych odcieni (zależne są one miedzy innymi do wieku drzewa, a także od jego rodzaju). Takie meble z pewnością wniosą do wnętrza nie tylko prestiż i klasę, ale też funkcjonalność. Nie mniej jednak meble dębowe są mało odporne na niekorzystne działanie wody i takiego czynnika zdecydowanie lepiej będzie unikać. Niezwykle ważna będzie odpowiednia impregnacja mebli dębowych - pozwoli ona cieszyć się znacznie dłużej walorami przedmiotów.

Dodaj komentarz

meble łaciak
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Dobrze przygotowane drewno dębowe to bardzo popularny, chociaż wciąż kosztowny materiał do produkcji wyjątkowych mebli. Nie tylko w kuchnie sprawdzają się nasze meble z dębu - także w salonach czy na tarasach nasze rozwiązanie znalazły spore zainteresowanie. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia galerii realizacji naszych mebli dębowych. Gwarantujemy że każdy znajdzie coś dla siebie.


Warto przeczytać

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jeżeli produkujesz meble lub kupiłeś meble w stanie...
W naszym sklepie internetowym znajdziesz wysokiej jakości...
Meble dla dzieci naszej firmy to dobre rozwiązanie dla...
Dobrze przygotowane drewno dębowe to bardzo popularny,...
odpowiednio zaimpregnowane meble z bali drewnianych będą...
Włoskie meble do Sypialni dostępne w ofercie naszego sklepu...
W naszym sklepie internetowym znajdziesz wysokiej jakości...
Dobrze przygotowane drewno dębowe to bardzo popularny,...