Meble - wszystko o meblach i meblarstwie Dom i OgródJak wyposażyć recepcję hotelową? Ocena 5 na podstawie 7 komentarzy

Jak wyposażyć recepcję hotelową?

berlin-1571046-1920.jpg

Recepcja to jeden z najważniejszy punktów hotelu. To tutaj zachodzi pierwsze wrażenie, a od poziomu obsługi, a także rodzaju wyposażenia zależy w dużej mierze zadowolenie klienta. Podpowiadamy jak zaaranżować to miejsce i jakie meble do recepcjiwybrać, aby goście w pozytywny sposób zapamiętali cały obiekt i chętnie polecali go innym.


Czego nie może zabraknąć w hotelowej recepcji?

Na wstępie warto nadmienić, że prawidłowo zorganizowana recepcja powinna być podzielona na 3 części - zewnętrzną, wewnętrzną i pomieszczenie socjalne. Tym razem będziemy skupiać się na tej, która przykuwa największą uwagę gości, czyli zewnętrznej. Stanowi wizytówkę całego obiektu, dlatego powinna być zaaranżowana w sposób spójny z resztą pomieszczeń. Nie należy jednak przesadzać i w myśl powiedzenia, że mniej znaczy więcej, warto postawić na minimalizm. Zbyt duża ilość ozdób czy przedmiotów, które do siebie nie pasują może stworzyć wrażenie chaosu. Najczęściej sprawdzają się proste nowoczesne meble w jasnych kolorach, które optycznie powiększają przestrzeń. Zasada ta nie obowiązuje oczywiście w przypadku hoteli inspirowanych dawnymi epokami lub stylizowanych na ekskluzywne i luksusowe. Tutaj świetnie sprawdzą się meble stylowe, najlepiej wysokiej jakości, jak na przykład cenione meble włoskie.

Jakie meble do recepcji wybrać?

Centralnym punktem recepcji hotelowej jest oczywiście lada. Warto zadbać, aby to właśnie ona znalazła się w pomieszczeniu, a nie zwykłe biurko. Zapewni ona większą estetykę w pomieszczeniu, ponieważ nawet w przypadku bałaganu na stanowisku nie będzie to widoczne, a pracownicy wykonując swoje czynności nie będą skrępowani, że goście ciągle patrzą im na ręce. Recepcja często kojarzy się z oczekiwaniem, dlatego warto zadbać o to, aby goście mogli wygodnie usiąść, a czas nie dłużył się w nieskończoność. Obowiązkowym elementem będą wygodne kanapy lub fotele. Klasyczna sofa będzie lepszym wyborem niż krzesła, ze względu na większą wygodę. Ważnym punktem dla każdej recepcji będzie ława lub stolik kawowy. Można na niej umieścić słodki poczęstunek, na przykład małe czekoladki oraz czasopisma, przewodniki po mieście lub mapy, aby oczekujący goście mogli się czymś zająć. Dopełnieniem takiego wnętrza będzie zielony akcent, czyli rośliny, które stanowią najlepszy sposób na poprawę atmosfery w pomieszczeniu.

Dodaj komentarz

Nina
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Bardzo ciekawy artykuł.Chętnie z niego skorzystam przy aranżacji wnętrza recepcji hotelowej.

Magdalena
Dodano:
0
0

Meble do recepcji hotelowej moim zdaniem powinny się rzucać w oczy, tak by zainteresować klienta swoim designem. Powinny również być w zbliżonym stylu do całego wystroju hotelu, aby nie odbiegać znacznie.

Natalia
Dodano:
0
0

Meble do recepcji hotelu powinny być dobrej jakości oraz wizualnie dobrze prezentujące się. Uważam, że recepcja jest wizytówką hotelu.

Grażynka
Dodano:
0
0

Bywałam w wielu hotelach, w których recepcja była urządzona z klasą i minimalistycznie. Muszę przyznać, że sprawia to wrażenie takiego zadbanego miejsca.

Kuba
Dodano:
0
0

Lada w recepcji hotelowej zawsze sprawia wrażenie profesjonalnego miejsca.

Renata
Dodano:
0
0

Najlepsze wrażenie robią na mnie jasne przestrzenie z minimalistycznymi meblami. Sprawia to wrażenie schludnego i czystego miejsca.

Marian
Dodano:
0
0

Nie wyobrażam sobie aby w recepcji nie było foteli. To niedopuszczalne.


Warto przeczytać

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Super fajny tonujący kolor, uwielbiam pomieszczenia z...
Rad-Pol oferuje szeroki wybór mebli włoskich od najlepszych...
Rad-Pol to internetowy sklep, w którym dostępne są wysokiej...
Rad-Pol to portal na temat włoskich mebli, na którym...
Krzesła tapicerowane są bardzo popularne w dzisiejszych...
Stoły drewniane mają niepowtarzalny charakter, którego nie...
Nie wybiorę szklanego stołu do mojego wnętrza z powodu...
Fotel z pikowanym oparciem są dla mnie najbardziej wygodne.