Meble - wszystko o meblach i meblarstwie Dom i OgródBezpieczne meble dla dzieci Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Bezpieczne meble dla dzieci

berlin-1571046-1920.jpg

Dzieci są bardzo nieprzewidywalne i ze względu na to rodzice muszą pilnować ich właściwie na każdym kroku. Na dłuższą metę jest to jednak niemożliwe, ponieważ nikt nie może znajdować się jednocześnie w dwóch miejscach naraz. Okazuje się, że jednym z najczęstszych wypadków z udziałem najmłodszych są przytrzaśnięcia palców lub całej dłoni przez szafkę czy szufladę. 


Inwestycja w bezpieczeństwo

Ewentualność taką w dużym stopniu niwelują bezpieczne meble dla dzieci, które coraz częściej i łatwiej można kupić w najróżniejszych sklepach. Na pierwszy rzut oka wydawać mogłoby się, że takie przytrzaśnięcie nie jest niczym groźnym i jest ono znacznie wyolbrzymione przez rodziców. W rzeczywistości jest jednak zupełnie inaczej. Zdarza się bowiem, że wypadek taki może skończyć się nawet bolesnym i bardzo nieprzyjemnym złamaniem. Dlatego też warto inwestować właśnie w takie bezpieczne meble dla dzieci, posiadające jednocześnie specjalny system domykania, który łączył będzie w sobie możliwość zamknięcia frontów, przy którym nie będzie pojawiało się głośne trzaskanie.

Poza tym będzie odbywało się ono delikatnie i względnie powoli, dzięki czemu dziecko będzie miało większą szansę na to, aby cofnąć rękę, a jeżeli mu się to nie uda, ewentualne konsekwencje na pewno nie będą tak groźne. Tego typu rozwiązania cieszą się obecnie bardzo dużym powodzeniem i rodzice chcący kupić bezpieczne meble dla dzieci coraz częściej pytają o to, czy system ten został w danym zestawie zastosowany. Dzięki temu osiągają oni bowiem jeszcze większą gwarancję, że maluchowi nic groźnego się nie stanie nawet w przypadku najbardziej zadziwiającej zabawy.

Dodaj komentarz

Kaja
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Musimy dbać o bezpieczeństwo swoich dzieci warto zaopatrzyć się w takie meble.

Damian
Dodano:
0
0

Bardzo interesujący artykuł. Na pewno zainteresuję się bardziej tematem specjalnych systemów domykania w meblach.

Mariola
Dodano:
0
0

To prawda. Mimo, że jako rodzice staramy się jak najlepiej uchronić swoje dziecko przez niebezpieczeństwem to zawsze istnieje cień ryzyka. Systemy domykania mogą je uchronić przed przytrzaśnięciem paluszków.

Julka
Dodano:
0
0

Meble posiadające specjalny system domykania wielokrotnie uchroniły moje dziecko przed przytrzaśnięciem.


Warto przeczytać

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Super fajny tonujący kolor, uwielbiam pomieszczenia z...
Rad-Pol oferuje szeroki wybór mebli włoskich od najlepszych...
Rad-Pol to internetowy sklep, w którym dostępne są wysokiej...
Rad-Pol to portal na temat włoskich mebli, na którym...
Bardzo ciekawy artykuł.Chętnie z niego skorzystam przy...
Bardzo interesujący artykuł. Na pewno zainteresuję się...
Warto pomyśleć o tym, żeby kuchnia była funkcjonalna....
Meble na wymiar będą dobrym pomysłem dla małej kuchni.