Aranżacja pokoju dziecięcego

berlin-1571046-1920.jpg

Pokój dziecięcy musi być zaaranżowany w taki sposób, aby z jednej strony był funkcjonalny, ale z drugiej niezwykle zajmujący. Urządzając tego typu wnętrze trzeba też pamiętać, aby przebywanie w nim było dla naszej pociechy bezpieczne. Pokój dziecięcy musi być kolorowy i atrakcyjny, ponieważ wtedy dziecko będzie w nim chętnie spędzać czas. 

 


Na ścianach takiego wnętrza zastosować można rozmaite kolorowe tapety i wzory. Mogą to być elementy dopasowane specjalnie dla chłopca, dedykowane dziewczynce lub uniwersalne. Dobrym pomysłem na okno są kolorowe rolety lub zwiewne firanki. Na suficie zamontować można zabawna lampę. Podstawowy element wyposażenia każdego pokoju to oczywiście meble. Bardzo często to właśnie od nich rozpoczynamy aranżację, a później dobieramy pasujące dodatki. Meble do pokoju dziecięcego muszą być bardzo funkcjonalne i bezpieczne. Dlatego kupując taki asortyment, trzeba niewątpliwie zwrócić uwagę na to z jakich materiałów został wykonany. Materiały i surowce stosowane do produkcji mebli dziecięcych muszą być nietoksyczne i nieuczulające. Szczególnie dotyczy to farb i lakierów zastosowanych przy wykończeniu mebli.

Co więcej, warto zakupić meble, których kanty zabezpieczone są okleiną ABS, to bowiem gwarantuje, że nawet jeżeli dziecko uderzy się o mebel, to nie ulegnie zbytniej kontuzji. Pokój dziecka musi być też funkcjonalny. To bardzo ważne, ponieważ wraz z wiekiem dziecko potrzebować będzie coraz więcej miejsca. Dlatego już na etapie projektowania wnętrza dla najmłodszej pociechy ,warto uwzględnić rozwiązania, które zapewnią „rośnięcie” pokoju wraz z rozwojem dziecka. Podstawą aranżacji takiego wnętrza jest spora ilość pojemnych szafek i półek, w których pomieszczą się nie tylko ubrania, ale też wszelkie drobiazgi dziecka i zabawki. Aranżacja pokoju dziecka musi być żywa i świeża. Dziecko bezie się w takim pomieszczeniu czuć komfortowo. Przestrzeń powinna wyróżniać się swoim ciepłym i przyjaznym klimatem.

Dodaj komentarz


Warto przeczytać

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

szukałam właśnie jakiejś szafki łazienkowej, super, że...
Zawsze zmieniam wystrój gdy nadchodzi wiosna, od razu każdy...
Bardzo ciekawy artykuł, pomógł mi :)
Bardzo modne są teraz schody drewniane ze szklaną...
Kuchnia na wymiar jest nieco droższa niż taka kupiona w...
Polecam sklep italiastyle.pl. Zakupiłam tutaj mój fotel...
Polecam stoły z litego drewna.Pięknie wyglądają, a do tego...
Lada w recepcji hotelowej zawsze sprawia wrażenie...