Meble - wszystko o meblach i meblarstwie DomiogrodPodłogi w naszym zaciszu Ocena 5 na podstawie 5 komentarzy

Podłogi w naszym zaciszu

Podłogi w naszym zaciszu

Wykończeniem mieszkania zajmujemy się generalnie zaraz po tym jak uzyskujemy klucze do naszego nowego lokalu lub gdy ostatecznie kończymy budowę naszego domu. W związku z tym, to na jakie systemy okienne czy podłogi się decydujemy nie może być przypadkowe zaś dobrze zaplanowane i ściśle uzależnione od kilku podstawowych czynników, o których mowa będzie w niniejszym tekście. Jeśli więc zależy Ci na wystroju poszczególnych pomieszczeń Twego domu, zastanów się dokładnie nad tym w jaki sposób skomponować jego różnorodne elementy tak, aby prezentowały się one wspólnie elegancko i estetycznie.


Główny czynnik wizualny to podłoga

Szczególnie istotne jest zwrócenie uwagi na podłogi. Niekiedy stanowi to dla ans spory dylemat, aby wybrać czy lepsze okażą się płytki ceramiczne, czy może panele drewniane. Problemem są także i odcienie parkietów. Czasami ciężko jest określić co będzie pasowało do danego wnętrza i w jakich kolorach jeśli nie posiadamy jeszcze konkretnych zestawów meblowych oraz dodatków dekoracyjnych. Mimo wszystko na względzie warto mieć przede wszystkim praktyczność użytkowania. Oznacza to więc, że zamiast patrzeć wyłącznie na sferę estetyczną, warto byłoby nie zapominać także o walorach technicznych, a w tym między innymi o jakości surowców z jakich podłogi te są wykonywane.

Najpraktyczniejsze są płytki

I tak w pomieszczeniach typu łazienki o wiele lepiej sprawdzają się ładne płytki. Są one praktyczniejsze, gdyż okazują się lepszym materiałem pod względem odporności na wodę i wilgoć niż powiedzmy drewno, które zbyt częstego zalewania i zachlapywania może po prostu nie wytrzymać. Wówczas klepki parkietu zaczynają odstawać i tworzą się niewygodne nierówności, które nie tylko są nieestetyczne ale także i niebezpieczne w codziennym poruszaniu po tego typu powierzchni.

Dodaj komentarz

Kaja
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Panele świetnie się sprawdzą na podłogę.

Lidia
Dodano:
0
0

Podłoga ociepla wystrój naszego domu, np. drewno. Może też nadawać podkreślenia stylu, np. marmur.

Marcelina
Dodano:
0
0

Moim zdaniem warto zainwestować w dobre jakościowo panele, gdyż nie jest to element wyposażenia, który często wymieniamy. Chcemy przecież, żeby podłoga prezentowała się schludnie i elegancko jak najdłuższy czas.

Iwona
Dodano:
0
0

Na rynku dostępne są już płytki imitujące panele. To też jest bardzo fajna opcja.

Krzysiek
Dodano:
0
0

W łazienkach tylko płytki. Nie wyobrażam sobie żadnej innej powierzchni w miejscu gdzie co chwilę jest wilgotno.


Warto przeczytać

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Super fajny tonujący kolor, uwielbiam pomieszczenia z...
Rad-Pol oferuje szeroki wybór mebli włoskich od najlepszych...
Rad-Pol to internetowy sklep, w którym dostępne są wysokiej...
Rad-Pol to portal na temat włoskich mebli, na którym...
Nie mam jeszcze dzieci, ale w przyszłości chcę jak...
Od dawna kupuję moim dzieciom klocki bo uważam, że...
porada: Adopcja dziecka
Od dłuższego czasu mam takie myśli, że chciałabym...
Małe sypialnie powinny być moim zdaniem wyposażone w jasne...