Meble - wszystko o meblach i meblarstwie DomiogrodOgród we włoskiej stylistyce

Ogród we włoskiej stylistyce

Ogród we włoskiej stylistyce

Włoski ogród z pewnością przypadnie do gustu osobom, które cenią sobie porządek, ład, a także harmonię oraz odnajdują piękno w geometrycznych kształtach. Aranżacja włoskiego ogrodu doskonale wpisuje się w przestrzenie dużych posiadłości, ponieważ dopełnia estetykę wnętrza, a zarazem staje się przestrzenią do wypoczynku z książką w ręku lub w gronie rodziny czy znajomych. Ogrody we włoskiej stylistyce szczyt swojej popularności zdobyły w epoce renesansu - przyjmuje się, że charakteryzowały się one ogromną finezją, a także przywiązaniem do nawet najmniejszych detali i szczegółów. Zaprojektowanie włoskiego ogrodu nie tylko wymaga gustu estetycznego, ale również wiedzy, która pomoże ukazać nam włoskie meble ogrodowe w ponadczasowej odsłonie.


Ogrody włoskie w duchu renesansu

Ogród we włoskiej stylistyce to przede wszystkim nawiązanie do epoki renesansu, w której liczyła się przede wszystkim harmonia, równowaga oraz finezja. W aranżacji ogrodów duże znaczenie ma staranność umiejscowienia klasycznych mebli i dodatków, a także ich symetryczność. Jedną z cech ogrodu włoskiego jest jego wysoka dekoracyjność - meble powinny być wykonane z wysokogatunkowych materiałów, które pomimo codziennego użytkowania prezentują się efektownie. Niemałe znaczenie w aranżacji ogrodu mają rośliny, które powinny być pielęgnowane w taki sposób, aby zachwycały oryginalnymi kształtami i prezentowały się jak najkorzystniej. Ciekawym akcentem włoskiego ogrodu będą potężne donice, w których posadzone zostaną ogrodowe rośliny, a także stylowo się prezentujące posągi czy fontanny.

Meble włoskie do ogrodu

Oczywiście ogród jest miejscem wypoczynku, dlatego warto go wyposażyć w klasyczne meble włoskie, które nie tylko podkreślą efektowny charakter aranżacji, ale również zapewnią wygodę i komfort nawet wielogodzinnego wypoczynku. W przestrzeni ogrodu warto postawić stół, na którym będzie można podać obiad, przekąski, jak również odłożyć napoje czy przedmioty, które są nam potrzebne tuż pod ręką. Do stołu należy dobrać stylowe krzesła z wyprofilowanym oparciem, które umieszczone są na trwałej i stabilnej podstawie. We włoskim ogrodzie ciekawym akcentem będą leżaki lub rozkładane fotele, a nawet sofy, na których będzie można udać się na krótką popołudniową drzemkę.

Dodaj komentarz


Warto przeczytać

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

szukałam właśnie jakiejś szafki łazienkowej, super, że...
Zawsze zmieniam wystrój gdy nadchodzi wiosna, od razu każdy...
Bardzo ciekawy artykuł, pomógł mi :)
Bardzo modne są teraz schody drewniane ze szklaną...
Właśnie takie zabawki są najlepsze. Takie, które dodatkowo...
Dywan w pokoju dziecka nie powinien być zbyt gruby, żeby nie...
Uwielbiam niewidoczne uchwyty do mebli kuchennych.
Super sprawdzą się meble drewniane do ogrodu.