Meble - wszystko o meblach i meblarstwie DomiogrodAdopcja a rodzina zastępcza Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Adopcja a rodzina zastępcza

Adopcja a rodzina zastępcza

Adopcja od rodziny zastępczej różni się kilkoma podstawowymi sprawami, o których należy pamiętać, gdy chcemy zdecydować się zabrać pociechę z domu dziecka. Dziecko zaadoptowane posiada wszelkie prawa jako członek rodziny i tak też jest traktowany. Przeważnie poszedł on do domu dziecka z powodu braku zainteresowania ze strony rodziców lub bardzo ciężkiej sytuacji rodzinnej. 


Pełnoprawny opiekun

Po adopcji stajesz się jego pełnoprawnym opiekunem. W jego akcie urodzenia zmienione zostają nazwiska rodziców na wasze. Prawdopodobnie nie będzie miało one dużego kontaktu z rodzicami biologicznymi. Dzięki temu, że jesteście oficjalnie pełną rodziną, nie musisz martwić się o kontrole z urzędów i sprawdzanie jak wychowujesz swoje dziecko. Tak dzieje się w przypadku gdy jesteś tylko rodzicem zastępczym. Stale kontrolowane jest czy dziecko ma odpowiednie warunki i dorasta prawidłowo fizycznie i psychicznie. Dodatkowo musisz pamiętać, że Twoja pociecha może być w każdym momencie od Ciebie zabrana bo na przykład wraca do swoich rodziców lub ma inną rodzinę zastępczą. Jest to niedopuszczalne w trakcie adopcji. Warto zatem rozważyć kwestie adopcyjne, by nie dopuścić do tego, że dziecko, które obdarzyłaś miłością i troską jest Ci odebrane bez powodu.

Dodaj komentarz

Kaja
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Bardzo ciężki temat.

Ula
Dodano:
0
0

Wybór między byciem rodziną zastępczą a pełnoprawnym opiekunem jest zawsze bardzo trudny.

Gabriel
Dodano:
0
0

Adopcja to ogromna odpowiedzialność. Trzeba przygotować się na to, że dziecko kiedy się dowie może sprawiać duże problemy i z pewnością nie będzie łatwo.

Julia
Dodano:
0
0

Podziwiam ludzi z wielkim sercem, którzy tworzą rodziny zastępcze. Słyszałam o jednej rodzinie, która na przestrzeni lat stworzyła dom zastępczy dla około pięćdziesięciu dzieciaków.


Warto przeczytać

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

szukałam właśnie jakiejś szafki łazienkowej, super, że...
Zawsze zmieniam wystrój gdy nadchodzi wiosna, od razu każdy...
Bardzo ciekawy artykuł, pomógł mi :)
Bardzo modne są teraz schody drewniane ze szklaną...
Rowerek dziecięcy to świetny pomysł na prezent.
Tapeta do pokoju dziecka to bardzo dobry pomysł bo jest...
Super sprawdzą się meble drewniane do ogrodu.
Preferuję meble kuchenne na wymiar. Fachowiec dobrze doradzi...