Meble - wszystko o meblach i meblarstwie DomiogrodAdopcja a rodzina zastępcza Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Adopcja a rodzina zastępcza

Adopcja a rodzina zastępcza

Adopcja od rodziny zastępczej różni się kilkoma podstawowymi sprawami, o których należy pamiętać, gdy chcemy zdecydować się zabrać pociechę z domu dziecka. Dziecko zaadoptowane posiada wszelkie prawa jako członek rodziny i tak też jest traktowany. Przeważnie poszedł on do domu dziecka z powodu braku zainteresowania ze strony rodziców lub bardzo ciężkiej sytuacji rodzinnej. 


Pełnoprawny opiekun

Po adopcji stajesz się jego pełnoprawnym opiekunem. W jego akcie urodzenia zmienione zostają nazwiska rodziców na wasze. Prawdopodobnie nie będzie miało one dużego kontaktu z rodzicami biologicznymi. Dzięki temu, że jesteście oficjalnie pełną rodziną, nie musisz martwić się o kontrole z urzędów i sprawdzanie jak wychowujesz swoje dziecko. Tak dzieje się w przypadku gdy jesteś tylko rodzicem zastępczym. Stale kontrolowane jest czy dziecko ma odpowiednie warunki i dorasta prawidłowo fizycznie i psychicznie. Dodatkowo musisz pamiętać, że Twoja pociecha może być w każdym momencie od Ciebie zabrana bo na przykład wraca do swoich rodziców lub ma inną rodzinę zastępczą. Jest to niedopuszczalne w trakcie adopcji. Warto zatem rozważyć kwestie adopcyjne, by nie dopuścić do tego, że dziecko, które obdarzyłaś miłością i troską jest Ci odebrane bez powodu.

Dodaj komentarz

Ula
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Wybór między byciem rodziną zastępczą a pełnoprawnym opiekunem jest zawsze bardzo trudny.

Gabriel
Dodano:
0
0

Adopcja to ogromna odpowiedzialność. Trzeba przygotować się na to, że dziecko kiedy się dowie może sprawiać duże problemy i z pewnością nie będzie łatwo.

Julia
Dodano:
0
0

Podziwiam ludzi z wielkim sercem, którzy tworzą rodziny zastępcze. Słyszałam o jednej rodzinie, która na przestrzeni lat stworzyła dom zastępczy dla około pięćdziesięciu dzieciaków.


Warto przeczytać

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Łóżko do sypialni najlepiej, jakby było duże i wygodne....
Meble do przedpokoju nie powinny być duże i w dużej...
U mnie najlepiej sprawdzają się lampy wiszące włoskie....
Aranżacja mieszkań powinna rozpoczynać się od rzeczy...
Zauważyłam, że jest coraz większy wybór tego typu zabawek...
Zabawki dla dziecka warto, by łączyły się z edukacją....
Kolory do sypialni powinny być jasne i spokojne. Warto...
Gotowe meble kuchenne to z pewnością tańsze rozwiązanie,...